Diskusia:

Do diskusného fóra žiaľ nemôžete prispieť.

Dôvod: Nemáte dostatočnú históriu.
Minimálna história je nastavená na 2 dni a musíte mať v prehliadači umožnené ukladanie cookies. Viac informácií nájdete tu: pravidlá diskusie (bod č.6)


str. 1 2 3 4 .. 10 .. 20 .. 100 .. 112

Spôsob zobrazenia príspevkov: CHRONOLOGICKY .. prepnúť na hierarchicky ( posledný príspevok: 19.05.2019 09:35 ):

noexpand Re(3):Športový duch..
Jaslovské Bohunice B vyhrali (čestne) nad Vrbovým 11:7 v skvelom dramatickom zápase, v skvelej atmosfére z oboch strán.
Za čo všetkým účastníkom ďakujem.
body: Heteš 3,5 , Lehen 2,5 , Čápka 2,5 , Gajdoš ml. 2, Gajarský 0,5 / Šácha 3, Lukačovič 3, Zlatník 1
Po prehre vonku 8:10, tento výsledok znamená postup J.Bohuníc B do 3.ligy!
Jozef Čápka ( pridané: 19.05.2019 09:35, expiruje o 9d. )
noexpand Re(2):Športový duch..
Prepáč Jozef. Kto nechce, nepochopí. Pre ostatných - nie, neobhajujem podvádzanie, len mám inú predstavu o riešení. Inak neviem, prečo si to zobral osobne.

Priznám sa, že mi ani nenapadlo, že by sa mohli chodiť hráči navzájom kontrolovať, či sa zápasy naozaj hrajú. To je zaujímavá myšlienka. Myslíš, že by išiel obnoviť projekt pomocnej stráže verejnej bezpečnosti - so zameraním na stolný tenis? Dúfam, že si to nemyslel vážne :-)

Ako dopadli baráže?
Miro Komorný ( pridané: 19.05.2019 05:15, expiruje o 9d. )
noexpand Re:Športový duch..
Dohodnutie výsledku zápasu by si musel dokázať - napríklad priamou účasťou na ňom.
Urobil si niekedy tak? Ja áno - podozrenie sa nepotvrdilo - všetka česť! (napriek tomu ma za to napádaš)
A ako tvrdíš - ide o 3-4 hráčov v TT kraji - prečo sa nedokážu po 9 rokoch prispôsobiť 3-4 hráči v TT kraji?, keď ostatní - 7 líg x 12 mužstiev x 4 hráči = 336 hráčov s tým problém nemá!
Treba len zvážiť akú minoritnú vzorku týmto obhajuješ - necelé 1% - smutné...
A na margo neregulárneho poťahu...
Ako inak by si chcel preukázať podvod s poťahom (keď v celej SR neexistuje prístroj) ,ak nie s rovnakým regulárnym poťahom a porovnaním trenia loptičky s rovnakým neregulárnym poťahom? (a lupy, výpočty a iné nezmysly si môžeš strčiť vieš kam, niekedy totiž stačí obyčajný sedliacky rozum!)
Potrebuješ prístroj na to aby si odhalil, že ťa politické strany v SR oje...ú??? Ja nie - ja to viem aj bez prístoja...:-)
- v Čechách to už pochopili - a riešia to presne tak , ako sme to vyriešili my... viď príspevok pán Dufeka (rozhodca a funkcionár z BA).

pripájam kópiu - lebo už zapadla prachom...

Re:2.liga a podvodníci
Po dlhšom čase som zašiel v nedeľu na vašu stránku a hľa, príspevok, ktorý sa týka aj našich súťaží v bratislavskom kraji! Nemal som však „históriu“ a tak som si musel 5 dní počkať, funguje to presne! Tiež sme si neporadili s podobnými raketami a 2 zbytočné prehry nás odsunuli do pásma zostupu. Jednému som to skúšal a fakt, loptička sa kĺzala ako po ľade, tvrdil mi, že to má starý poťah. Na medzinárodnej úrovni sa s takýmto nestretávame, ale budem to odteraz tiež sledovať! Nepochopím tzv. „podvodníkov“, ktorí si nechávajú rakety upravovať laserom. Majú v taške niekoľko rakiet a použijú ich podľa potreby. Asi ich to baví vyhrávať podobným spôsobom. Jeden večer som obetoval hľadaním tohto problému na internete a našiel som podrobnú štúdiu od Mirka Pokorného „Zopár mojich poznatkov o dlhých hladkých trávach (tzv. Sajrajty)“. Obdivujem Ťa Mirko! Na záver pridám niekoľko názorov z jednej českej stránky, ktoré som trochu skrátil. Počul som tento týždeň ešte väčšiu absurditu, niektorí si vraj dávajú pod poťah mak, ja ho dávam radšej do štrúdiel!!! Asi budeme odchyľovať poťahy! Nám už neostáva nič iné iba využiť špecialitu v našej súťaži „dvojtýždňovú prestávku pred posledným kolom“ na dôkladnú prípravu! Keď bude záujem napíšem ešte, ako bol porušený „Súťažný poriadok“ pri rebríčkoch a súpiskách.
Všetkých zdraví Milan Dufek

„Co se týká tření 25 mNm , existuje na to měřidlo , ale jestli jej v našich končinách někdo má , pochybuji.“
„Jediná možnosť je kúpiť si rovnaký poťah a porovnať ho s tým upraveným. (pokiaľ nemáš ten prístroj).
U nas v 3, resp. 4. lige hrá jeden s takouto upravenou trávou a vytešuje sa aký je veľký šampión. Už voľným okom na tej tráve vidieť, že sú zúbky upravené laserom (vie sa o ňom že si to dáva robiť v Nemecku). Keď som prešiel loptičkou po poťahu, tak odpor tam nebol žiadny. Kĺzalo to ako po skle.
Pred rokom-dvoma som ho nechcel pripustiť k zápasu, ale napokon ma moji vlastní spoluhráči odhovorili. Keď som mu povedal, že je podvodník, ani nepípol. „

„V ČR ste sa s tým vysporiadali pomerne jednoducho. Prebehla nejaká inštruktáž pre rozhodcov, kde boli predvedené trávy s trením a bez trenia a rozdiel pozná aj laik veľmi ľahko prejdením loptičkou po poťahu. Rozhodcovia dostali právomoc po takomto teste nepripustiť hráča k zápasu. Viem o tom, pretože jedným z postihnutých bol aj kamarát z jedného družobného oddielu s ktorým sme sa stretávali. A verte, že neprotestoval ani jeden z postihnutých. Vymenili si trávičky a hrajú poctivo. „
„Jedinú cestu vidím v zakúpení z Nemecka prístroj na meranie.Podľa mňa by mal SSTZ v tomto smere zakúpiť pre všetky kraje jeden takýto prístroj aby keď je niekto problematický v tomto smere a podvádza bol takto overený.Pre zväz to nemôže byť veľká položka.Veď sa dosť naplatíme aj my za registračky.Takže v ich záujme by malo byť aby sa tu hralo na celom Slovensku poctivo a fér keď to tak nie je a nemôžu tomu inak zabrániť.“
Milan Dufek ( pridané: 29.03.2019 08:17, expiruje o 20d. )
Jozef Čápka ( pridané: 19.05.2019 03:40, expiruje o 9d. )
noexpand Športový duch..
Skúsim to povedať najjednoduchšie, ako som schopný.

Ako sa hovorí, plačete síce dobre, ale na cudzom hrobe. Ak niekto vydá nejaký zákaz a nemá ani predstavu, ako ho kontrolovať, tak to nemôžem vnímať inak, ako odporučenie. Neviem presne a nechce sa mi to hľadať, ale hladké trávy zakázali roku 2010 alebo skôr. To je minimálne 9 rokov a doteraz nikto nestanovil, ako sa má dodržiavanie zákazu prakticky kontrolovať. Komu to vadí, bombardujte prosím svojimi podnetmi a sťažnosťami stolnotenisové zväzy - od toho vášho počnúc a ITTF končiac. Úprimne vám držím palce a keď vás bude dosť, tak s tým niečo budú musieť urobiť.

Ale aj tak sa mi to zdá smiešne. Obrovská polemika okolo možného porušenia zákazu jedného a možno ešte ďalších troch-štyroch hráčov v celom trnavskom kraji. Pokiaľ viem, tak je zakázané podvádzať aj dohodnutím zápasu alebo jeho napísaním a neodohratím. Je to nepomerne častejšie (a podľa mňa i závažnejšie) porušenie pravidiel, ktoré by možno niekedy aj išlo skontrolovať, hoci problematicky. Ale keďže toto porušenie pravidiel robia mnohí, tak sa nad tým nikto nepozastavuje? Kde je v tomto prípade onen športový duch a rešpekt k protihráčom? Ako sa hovorí, smietku v cudzom oku vidím, ale brvno vo vlastnom nie :-( Nebudem tu nikoho menovať, ale mnohí vedia, kto píše a dohaduje zápasy. Z dlhodobého hľadiska možno ani nie je klub, ktorý by toto pravidlo neporušil. Tak sa prestaňme strápňovať..
Miro Komorný ( pridané: 18.05.2019 14:57 )
noexpand Re:Kam sa vytráca športový duch a rešpekt k protihráčom ...
Miloš pekne si to napísal. Ja by som vzhľadom k výroku „aj proti hladkým trávam sa dá hrať, len to chce vedieť ako, mať s hrou proti nim aspoň nejaké skúsenosti a stanoviť si správnu stratégiu” navrhol zriadiť cez prázdniny stolnotenisový kemp s názvom ”Neregulérne rakety-spôsob a stratégia ako proti ním hrať”, pretože behom zápasu to vačšina hráčov nestihne.

Zdraví Dušan Ondriš, Leopoldov
Dušan Ondriš ( pridané: 18.05.2019 10:40, expiruje o 2d. )
noexpand Kam sa vytráca športový duch a rešpekt k protihráčom
Všetkým tým ”vypisovačom” doporučujem prečítať si Milošov R. príspevok a zamyslite sa nad ďalším vypisovaním a chytaním sa za slovíčka !!! Dobre by bolo aby si to prečítal každý a zamyslel sa nad tým o čom by mal byť stolný tenis...
Tibor matovič ( pridané: 15.05.2019 13:44 )
noexpand Re:Kam sa vytráca športový duch a rešpekt k protihráčom ...
Len k tomu poslednému - ak sa niekto podpíše vlastným menom, tak to nie je skrývanie sa za internetové diskusie. Preto to tu striktne vyžadujem.

Predsa ešte k tomu mikroskopu. Nikde som nenapísal, že išlo o certifikované meranie. Robil som to len tak pre zaujímavosť a zábavu (najmä vlastnú). A netrúfol by som si na základe snímok z mikroskopu a ani na základe pohladkania zodpovedne rozhodnúť o nejakom inom poťahu, že je neregulérny. Neviem posúdiť, kde je stanovená hranica dovoleného trenia.
Miro Komorný ( pridané: 15.05.2019 12:47, expiruje o 2d. )
noexpand Kam sa vytráca športový duch a rešpekt k protihráčom ...
Zdravím všetkých nadšencov stolného tenisu,

Mnohí z Vás ma poznajú nakoľko sa venujem stolnému tenisu už od 80 tych rokov minulého storočia aj keď bez nejakých väčších dosiahnutých výsledkov či už v družstvách alebo jednotlivcoch. Ale väčšina ma nepozná, nakoľko nechodím po turnajoch a tento môj príspevok je prvý a asi aj posledný na týchto stránkach. Je trochu obsiahlejší, preto tí, ktorí nemajú čas a záujem ho čítať môžu prestať hneď v tomto bode.

S nikým som za cca 40 rokov nemal žiadny osobný konflikt (ak áno a nespomínam si vopred sa ospravedlňujem) nereagujem na žiadne ústne invektívy či za stolom alebo mimo neho tobôž na písomné diskusie na týchto stránkach. Nedá mi ale napísať zopár slov, nakoľko mám pocit, že sa tu voči Jaslovským Bohuniciam vedie „hon na čarodejnice“. A to len preto, že sme v minulosti rozvírili pokojné vody riadenia stolného tenisu v oblasti, kde nám viacnásobné rozhodnutia Slovenského STZ dali za pravdu v prípade previnenia P. Gajarského. Napriek tomu jeho trest ostal v platnosti, museli sme sa stým zmieriť, Peter nehral a život išiel ďalej. Reakcia bývalého vedenia ObSTZ - odstúpenie z funkcií - bola nepriamym potvrdením, že ich rozhodnutia neboli úplne v poriadku (potvrdené slovenským STZ). V tomto prípade väčšina tu prispievajúcich obhajovala trest pre P. Gajarského, ktorý dostal za slovné, zdôrazňujem slovné napadnutie bývalého predsedu ObSTZ. Každopádne sme ako klub cítili krivdu, odvolali sme sa a SSTZ 3 krát potvrdil naše stanovisko, že DK a VV ObSTZ nepostupoval úplne správne. Smolu sme mali v tom, že v súlade s DP a pravidlami nemohol SSTZ zasahovať do rozhodnutí či už DK alebo VV ObSTZ, ktoré napriek stanoviskám SSTZ trest Petrovi potvrdili. Nebudem rozoberať detaily popísalo sa o tom už dosť.

Po odstúpení vedenia ObSTZ sme ako klub, ktorí toto všetko nepriamo „zavinil“ poukazujúc na chyby v práci bývalého vedenia, prijali zodpovednosť za ďalší chod stolného tenisu v oblasti a po ignorovaní výzvy na obsadenie uvoľnených miest z väčšina klubov sme do VV nominovali 2 členov, čo nám je aktuálne s kauzou „Mišík“ vyčítané. Mali ste možnosť všetci nominovať svojich zástupcov, nestalo sa tak s výnimkou Bojničiek, ŠKP a Leopoldova odkiaľ sú ďalší 3 členovia VV. Je mi jasné, že sú to funkcie, ktoré oberajú dotyčných o čas a nie sú nijako ohodnotené. Týmto ľuďom treba poďakovať, že to robia a chcem tu zároveň poďakovať aj tým bývalým funkcionárom za ich dlhoročnú prácu, kedy tomu obetovali veľa zo svojho súkromia. Škoda len, že pri niektorých ich rozhodnutiach nedokázali prekročiť svoje ego a povýšili ho nad pravidlá a predpisy stolného tenisu.

Ku kauze „Mišík“ - chápem frustráciu chlapcov zo Suchej, ktorí na chovanie menovaného doplatili. Zvaľovať ale vinu na Jaslovské Bohunice je detinské. Ako už napísal Vlado Tibenský, na daný prípad boli členovia VV upozornení pánom Dobišom a začali sa ním zaoberať. Robiť tu konšpirácie zámerného zatajovania kauzy až do konca súťaže a zneužívania v prospech nášho klubu je len výsledok frustrácie vedenia Suchej ako doplatili na nezodpovedné (či už vedomé alebo nevedomé) chovanie pána Mišíka. Či o tom mal vedieť ObSTZ skôr a ako sa postupuje pri prestupoch medzi krajmi a oblasťami neviem posúdiť. K tomu, že zneužívame 2 členov z Jaslovských Bohuníc vo VV som sa už vyjadril vyššie. Trochu ma mrzí, keď v prípade „Gajarský“ ste mali jasno o porušení predpisov a spravodlivom treste ale v prípade kauzy „Mišík“ sa väčšina diskutujúcich vyjadruje ako k nespravodlivému a cielenému útoku na Suchú, pritom ide o jasné porušenie pravidiel a DP STZ.

Väčšina z nás hrá stolný tenis pre potešenie z hry, ako píše aj Milan Tomašovič v jednom zo svojich príspevkov, možno pre to, aby sme aspoň niečo urobili pre svoje zdravie. Tí mladší a možno aj starší ale ambiciózni majú ešte „výkonnostné ciele“ a chcú hrať aj vyššie súťaže. Ale aj v tomto prípade by to nemalo viesť k osobnej nevraživosti medzi hráčmi, prípadne celými klubmi. Ja osobne nemám problém hrať aj po prípadnom vypadnutí nášho „C“ čka z baráže do 6. Ligy . Budem hrať stále rovnako, rovnako sa budem tešiť na stretnutia s protihráčmi, ktorých poznám desiatky rokov a verím, že aj naďalej budem s nimi vychádzať priateľsky ako s kamarátmi, nakoľko toto naše „súperenie“ a stretávanie sa za zelenými stolmi je pre mňa niečo viac ako len šport, je to aj životný príbeh, ktorý medzi nami trvá s niektorými už od školských rokov a nechcem naše kamarátske posedenia po zápase pri poháriku vínka alebo „domáceho“ znehodnotiť a potrhať nejakými „zákulisnými“ bojmi a zvadami. A verím že sa to vzťahuje aj na chlapcov zo Suchej aj keď Milanove vyjadrenia tomu nenasvedčujú.

Na záver len krátka poznámka k p. Sivákovi a jeho „trávičke“. Správca tejto stránky p. Komorný (super práca čo sa týka stránky) sa už v roku 2011 venoval „výskumom“ hladkých tráv. Používal pritom rovnaké certifikované merania - mikroskop a skúšanie drsnosti prstami („...upravovaná tráva bola na dotyk o poznanie hladšia“ citácia z jeho záverov) ako to urobili v prípade p. Siváka v rozoberanom zápase.

A dospel k záverom, citujem: „Možno už prichádzam s krížikom po funuse, nakoľko už by mali byť hladké trávy minulosťou“. Ale ďalej píše „..... hlavne v nižších súťažiach hladké trávy nevymizli a ani tak skoro nevymiznú“.

Prísť k takýmto záverom a po cca 10 rokoch od zákazu používať hladké trávy (možno dať ekvivalent aj upravované trávy) obhajovať hráča, ktorý nevie akceptovať fakt o zákaze používania takýchto poťahov je trochu schizofrenické. A to uvedenie linku na žiadosť p. Siváka medzi odkazy pokladám za úbohú ”nadprácu” správcu stránky voči svojmu dlhoročnému kamarátovi. Vrátane všetkých jeho poznámok typu ”Harabín” a ústavný súd, ktoré len vyhrocujú celú diskusiu do nevraživostí odpútavajúc pritom pozornosť od podstaty sporu. Tvrdenie p. Komorného z „výskumov“ :„aj proti hladkým trávam sa dá hrať, len to chce vedieť ako, mať s hrou proti nim aspoň nejaké skúsenosti a stanoviť si správnu stratégiu, ktorá okrem iného obnáša aj vedome sa snažiť prekonať podvedomé stereotypy“ je síce pekné ale nie každý má možnosť trénovať s takýmto hráčom a naučiť sa na ňu hrať. A obhajovať porušovanie pravidiel o poťahoch týmto tvrdením je nepochopiteľné.

Kto vydržal čítať až sem, patrí Vám môj obdiv a zároveň poďakovanie. Snažil som sa byť čo najmenej konfrontačný, písať len fakty bez osobných invektív. Reakcie podobného charakteru si prečítam, tie ostatné typu osobných invektív a urážania budem pokladať za nesprávne pochopenie možnosti publikovať všetko čo koho napadne. Ako som už písal hore je to moja prvá a pravdepodobne aj posledná diskusia na tejto stránke. Uprednostňujem radšej osobné rozhovory ako skrývanie sa za internetové diskusie, kde možno publikovať hoci čo.

Športu zdar.
Miloš Rapant, Jaslovské Bohunice
Miloš Rapant ( pridané: 15.05.2019 11:34, expiruje o 2d. )
noexpand Re:Turnaj o pohár starostu, Bojničky.
Pripájam sa k pánovi Nagyovi. Krásny a kvalitný turnaj na ktorý sa oplatí prísť a zažiť tú atmosféru. Určite sa teším na účasť aj budúci rok.
Pavel Macháček ( pridané: 12.05.2019 17:19 )
noexpand Turnaj o pohár starostu, Bojničky.
Na inú tému. Touto cestou by som chcel vysloviť uznanie, a pochvalu organizátorom tohto turnaja, za príkladnú organizáciu! Píšem to nielen preto, lebo sa mi celkom darilo, ale hlavne preto, lebo je to fakt, ktorý sa nedá spochybniť! O atmosfére, hlavne pri semi, a finálových zápasoch, už ani nehovoriac, ktorá bola, dovolím si tvrdiť, porovnávajúca s atmosférou na tohtoročných MS v hokeji! A tí, ktorí boli pri tom, mi musia dať za pravdu, že úroveň hlavne semi, a finálového zápasu, bola minimálne zrovnateľná s úrovňou zápasov na turnajoch vyššej kategórie! A mňa osobne teší, že som k tomu v nemalej miere prispel aj ja, čo usudzujem z nekonečných gratulácií po finále!
karol nagy ( pridané: 12.05.2019 12:02 )
- 1 -

str. 1 2 3 4 .. 10 .. 20 .. 100 .. 112

WAP-verzia diskusného fóra: http://pinpong.info/wap/df.php