Diskusia:

Do diskusného fóra žiaľ nemôžete prispieť.

Dôvod: Nemáte dostatočnú históriu.
Minimálna história je nastavená na 2 dni a musíte mať v prehliadači umožnené ukladanie cookies. Viac informácií nájdete tu: pravidlá diskusie (bod č.6)


Zoznam príspevkov len jedného prispievateľa (z jedného počítača): 1

Spôsob zobrazenia príspevkov: CHRONOLOGICKY .. prepnúť na hierarchicky ( posledný príspevok: 19.05.2019 09:35 ):

noexpand Kam sa vytráca športový duch a rešpekt k protihráčom ...
Zdravím všetkých nadšencov stolného tenisu,

Mnohí z Vás ma poznajú nakoľko sa venujem stolnému tenisu už od 80 tych rokov minulého storočia aj keď bez nejakých väčších dosiahnutých výsledkov či už v družstvách alebo jednotlivcoch. Ale väčšina ma nepozná, nakoľko nechodím po turnajoch a tento môj príspevok je prvý a asi aj posledný na týchto stránkach. Je trochu obsiahlejší, preto tí, ktorí nemajú čas a záujem ho čítať môžu prestať hneď v tomto bode.

S nikým som za cca 40 rokov nemal žiadny osobný konflikt (ak áno a nespomínam si vopred sa ospravedlňujem) nereagujem na žiadne ústne invektívy či za stolom alebo mimo neho tobôž na písomné diskusie na týchto stránkach. Nedá mi ale napísať zopár slov, nakoľko mám pocit, že sa tu voči Jaslovským Bohuniciam vedie „hon na čarodejnice“. A to len preto, že sme v minulosti rozvírili pokojné vody riadenia stolného tenisu v oblasti, kde nám viacnásobné rozhodnutia Slovenského STZ dali za pravdu v prípade previnenia P. Gajarského. Napriek tomu jeho trest ostal v platnosti, museli sme sa stým zmieriť, Peter nehral a život išiel ďalej. Reakcia bývalého vedenia ObSTZ - odstúpenie z funkcií - bola nepriamym potvrdením, že ich rozhodnutia neboli úplne v poriadku (potvrdené slovenským STZ). V tomto prípade väčšina tu prispievajúcich obhajovala trest pre P. Gajarského, ktorý dostal za slovné, zdôrazňujem slovné napadnutie bývalého predsedu ObSTZ. Každopádne sme ako klub cítili krivdu, odvolali sme sa a SSTZ 3 krát potvrdil naše stanovisko, že DK a VV ObSTZ nepostupoval úplne správne. Smolu sme mali v tom, že v súlade s DP a pravidlami nemohol SSTZ zasahovať do rozhodnutí či už DK alebo VV ObSTZ, ktoré napriek stanoviskám SSTZ trest Petrovi potvrdili. Nebudem rozoberať detaily popísalo sa o tom už dosť.

Po odstúpení vedenia ObSTZ sme ako klub, ktorí toto všetko nepriamo „zavinil“ poukazujúc na chyby v práci bývalého vedenia, prijali zodpovednosť za ďalší chod stolného tenisu v oblasti a po ignorovaní výzvy na obsadenie uvoľnených miest z väčšina klubov sme do VV nominovali 2 členov, čo nám je aktuálne s kauzou „Mišík“ vyčítané. Mali ste možnosť všetci nominovať svojich zástupcov, nestalo sa tak s výnimkou Bojničiek, ŠKP a Leopoldova odkiaľ sú ďalší 3 členovia VV. Je mi jasné, že sú to funkcie, ktoré oberajú dotyčných o čas a nie sú nijako ohodnotené. Týmto ľuďom treba poďakovať, že to robia a chcem tu zároveň poďakovať aj tým bývalým funkcionárom za ich dlhoročnú prácu, kedy tomu obetovali veľa zo svojho súkromia. Škoda len, že pri niektorých ich rozhodnutiach nedokázali prekročiť svoje ego a povýšili ho nad pravidlá a predpisy stolného tenisu.

Ku kauze „Mišík“ - chápem frustráciu chlapcov zo Suchej, ktorí na chovanie menovaného doplatili. Zvaľovať ale vinu na Jaslovské Bohunice je detinské. Ako už napísal Vlado Tibenský, na daný prípad boli členovia VV upozornení pánom Dobišom a začali sa ním zaoberať. Robiť tu konšpirácie zámerného zatajovania kauzy až do konca súťaže a zneužívania v prospech nášho klubu je len výsledok frustrácie vedenia Suchej ako doplatili na nezodpovedné (či už vedomé alebo nevedomé) chovanie pána Mišíka. Či o tom mal vedieť ObSTZ skôr a ako sa postupuje pri prestupoch medzi krajmi a oblasťami neviem posúdiť. K tomu, že zneužívame 2 členov z Jaslovských Bohuníc vo VV som sa už vyjadril vyššie. Trochu ma mrzí, keď v prípade „Gajarský“ ste mali jasno o porušení predpisov a spravodlivom treste ale v prípade kauzy „Mišík“ sa väčšina diskutujúcich vyjadruje ako k nespravodlivému a cielenému útoku na Suchú, pritom ide o jasné porušenie pravidiel a DP STZ.

Väčšina z nás hrá stolný tenis pre potešenie z hry, ako píše aj Milan Tomašovič v jednom zo svojich príspevkov, možno pre to, aby sme aspoň niečo urobili pre svoje zdravie. Tí mladší a možno aj starší ale ambiciózni majú ešte „výkonnostné ciele“ a chcú hrať aj vyššie súťaže. Ale aj v tomto prípade by to nemalo viesť k osobnej nevraživosti medzi hráčmi, prípadne celými klubmi. Ja osobne nemám problém hrať aj po prípadnom vypadnutí nášho „C“ čka z baráže do 6. Ligy . Budem hrať stále rovnako, rovnako sa budem tešiť na stretnutia s protihráčmi, ktorých poznám desiatky rokov a verím, že aj naďalej budem s nimi vychádzať priateľsky ako s kamarátmi, nakoľko toto naše „súperenie“ a stretávanie sa za zelenými stolmi je pre mňa niečo viac ako len šport, je to aj životný príbeh, ktorý medzi nami trvá s niektorými už od školských rokov a nechcem naše kamarátske posedenia po zápase pri poháriku vínka alebo „domáceho“ znehodnotiť a potrhať nejakými „zákulisnými“ bojmi a zvadami. A verím že sa to vzťahuje aj na chlapcov zo Suchej aj keď Milanove vyjadrenia tomu nenasvedčujú.

Na záver len krátka poznámka k p. Sivákovi a jeho „trávičke“. Správca tejto stránky p. Komorný (super práca čo sa týka stránky) sa už v roku 2011 venoval „výskumom“ hladkých tráv. Používal pritom rovnaké certifikované merania - mikroskop a skúšanie drsnosti prstami („...upravovaná tráva bola na dotyk o poznanie hladšia“ citácia z jeho záverov) ako to urobili v prípade p. Siváka v rozoberanom zápase.

A dospel k záverom, citujem: „Možno už prichádzam s krížikom po funuse, nakoľko už by mali byť hladké trávy minulosťou“. Ale ďalej píše „..... hlavne v nižších súťažiach hladké trávy nevymizli a ani tak skoro nevymiznú“.

Prísť k takýmto záverom a po cca 10 rokoch od zákazu používať hladké trávy (možno dať ekvivalent aj upravované trávy) obhajovať hráča, ktorý nevie akceptovať fakt o zákaze používania takýchto poťahov je trochu schizofrenické. A to uvedenie linku na žiadosť p. Siváka medzi odkazy pokladám za úbohú ”nadprácu” správcu stránky voči svojmu dlhoročnému kamarátovi. Vrátane všetkých jeho poznámok typu ”Harabín” a ústavný súd, ktoré len vyhrocujú celú diskusiu do nevraživostí odpútavajúc pritom pozornosť od podstaty sporu. Tvrdenie p. Komorného z „výskumov“ :„aj proti hladkým trávam sa dá hrať, len to chce vedieť ako, mať s hrou proti nim aspoň nejaké skúsenosti a stanoviť si správnu stratégiu, ktorá okrem iného obnáša aj vedome sa snažiť prekonať podvedomé stereotypy“ je síce pekné ale nie každý má možnosť trénovať s takýmto hráčom a naučiť sa na ňu hrať. A obhajovať porušovanie pravidiel o poťahoch týmto tvrdením je nepochopiteľné.

Kto vydržal čítať až sem, patrí Vám môj obdiv a zároveň poďakovanie. Snažil som sa byť čo najmenej konfrontačný, písať len fakty bez osobných invektív. Reakcie podobného charakteru si prečítam, tie ostatné typu osobných invektív a urážania budem pokladať za nesprávne pochopenie možnosti publikovať všetko čo koho napadne. Ako som už písal hore je to moja prvá a pravdepodobne aj posledná diskusia na tejto stránke. Uprednostňujem radšej osobné rozhovory ako skrývanie sa za internetové diskusie, kde možno publikovať hoci čo.

Športu zdar.
Miloš Rapant, Jaslovské Bohunice
Miloš Rapant ( pridané: 15.05.2019 11:34, expiruje o 2d. )
- 1 -


WAP-verzia diskusného fóra: http://pinpong.info/wap/df.php