chrobačik

Diskusia:

Do diskusného fóra žiaľ nemôžete prispieť.

Dôvod: Nemáte dostatočnú históriu.
Minimálna história je nastavená na 2 dni a musíte mať v prehliadači umožnené ukladanie cookies. Viac informácií nájdete tu: pravidlá diskusie (bod č.6)


str. 1 2 3 4 .. 10 .. 20 .. 100 .. 113

Spôsob zobrazenia príspevkov: CHRONOLOGICKY .. prepnúť na hierarchicky ( posledný príspevok: 15.04.2019 09:09 ):

noexpand Re(4):Len pre zaujímavosť
Ešte k tej ankete .. len tak pre zaujímavosť som zrátal, koľko zápasov v 2.lige kto odohral v trojici a ako by vyzerala tabuľka. Mimochodom nikto v nekompletnej zostave zápas nevyhral :-)
https://pinpong.info/docasne/2l_tab.png
Miro Komorný ( pridané: 15.04.2019 09:09, expiruje o 8d. )
noexpand Vysledky z turnaja druzstiev
Vysledky z medzinarodneho turnaja stvorclennych druzstiev v Hornych Oresanoch - http://stolnotenisovyturnaj.eu/vysledky-turnajov/vysledky-2010-2019/vysledky-2019/13-04-horne-oresany-11-betonovacka
Malisek Drahomir ( pridané: 14.04.2019 10:28, expiruje o 2d. )
noexpand Re(8):Len pre zaujímavosť
Ja navrhujem veľmi jednoduché a hlavne bezbolestné riešenie: komu sa nechce hrať férovo, nech prejde na íný šport! Ale kedže sa to robí asi v každom športe, tak potom nech prestane so športom, ako takým, a nech sa venuje radšej turistike, alebo rýbárčeniu!
karol nagy ( pridané: 14.04.2019 08:25, expiruje o 8d. )
noexpand Re(7):Len pre zaujímavosť
Ahojte vsetci

Moj osobny nazor je taky, ze keby sa spravi baraz pre prvych 4-och z nizsej ligy a poslednych 4-och z vyssej ligy tak by to tomu len pomohlo ozivilo by to ligy na druhej strane co sa tyka pisania je velmi jednoduche v tejto dobe napisat dohodnut vysledok tu by to potrebovalo nahodne kontroly zo strany zvazu kedy by si kluby neboli take iste tym ze napisu ako je tomu teraz. Na druhej strane nevravim ze to je chyba zvazu urcite by to muselo byt aj finacne ohodnotene aby s aniekto na to podujal aj kvoli osobnemu casu ci vzdialenosti ale urcite by sa obmedzilo bohapuste pisanie hlavne ked kazde kolo je uz pomaly jasne kde sa zrodia zazracne vysledky
Richard Beblavy ( pridané: 13.04.2019 12:21, expiruje o 8d. )
noexpand Re(6):Len pre zaujímavosť
To mi pripomenulo takú ”prúpovídku” ešte z čias koruny, že príde futbalový funkcionár za rozhodcom a dáva mu 15tis. korún, aby ”dohliadol” na ten jeho mančaft. A rozhodca hovorí, že ak prihodíte ešte 5 tis. tak dorovnáte a budem pískať férovo :-)
Miro Komorný ( pridané: 12.04.2019 10:40, expiruje o 8d. )
noexpand Re(5):Len pre zaujímavosť
ja si myslím, že písaniu alebo dohadovaniu sa nevyhneme, nech zvolíme akýkoľvek systém.
Písanie a dohadovanie bolo a je aj v extralige aj v prvej lige aj v nižších súťažiach a pri slovenskej mentalite (resp pri zaužívanom fungovaní posledných rokov) nevidím možnosť, že by sa to zmenilo...

navyše neexistuje len forma - pusti mi, ja ti to oplatim, keď budeš potrebovať ďalšiu sezónu ...
existuje aj forma, s ktorou som sa stretol v extralige v minulosti a údajne tam funguje ak dnes ... ohrozené mužstva prispejú súperom svojich konkurentov, aby nedajbože neprehrali ... a tam uz je to o to m, že kto prvý oslovi .... resp kto dá lepšiu ponuku ...
Andrej Kučera ( pridané: 11.04.2019 23:02, expiruje o 8d. )
noexpand Re(5):Len pre zaujímavosť
Ja len k tomu pre mňa ”divnému” pravidlu. Ako také mi nevadí. Ale keď sa hrá stretnutie o majstra republiky, predpokladám, že tam sú aj diváci, ktorí videli stretnutie, ktoré skončilo 5:3, ale na výsledku si prečítajú, že skončilo 5:5. A vzdať vo finále extraligy dva zápasy, je síce legitímne, ale z pohľadu diváka a športu ako takého tiež divné. V podstate tam malo byť, že horšie postavené družstvo hrá do 6. víťazného bodu a lepšie postavené hrá do 5. víťazného bodu. Znie to síce tiež ”divne”, ale vystihuje to podstatu propozícií.
P.S. aj v novinových správach sa bude pekne vynímať, že družstvo Viktórie Trnava presvedčivo triumfovalo v rozhodujúcom stretnutí s Valalikmi 5:5 :-)
Miro Komorný ( pridané: 10.04.2019 12:48, expiruje o 8d. )
noexpand Re(4):Len pre zaujímavosť
Všetko sa dá vyriešiť.
Baráže (play-off) sú vlastne nadstavbou základnej časti, niekedy to môže byť aj turnajový spôsob vyriešenia zostupujúcich resp. postupujúcich. A v súčasnej dobe sú na vzostupe - vidieť ich vo všetkých odvetviach športu - hokej, futbal, basketbal, aj stolný tenis.
Baráže v TT kraji sú zatiaľ využívané len v malom - teraz sú vlastne poslednou pomocnou pre potenciálne zostupujúceho resp. vstupnou bránou pre potenciálne postupujúceho. Som toho názoru, že tento spôsob používania baráže by sa mal zrušiť. Mali by byť len postupové a zostupové miesta.
Ako som povedal sú teda takou nadstavbou základnej časti, ktrorá by mala obmedziť písanie výsledkov. Mala by teda mať aj svoje zvláštne pravidlá, ktoré sa nemôžu uplatniť v základnej časti.
Teraz mám na mysli, trebárs aj to, podľa Mira Komorného divné pravidlo, že stačí na víťazstvo v zápase (resp. postup) aj remíza, po základnej časti lepšie postavenému mužstvu (extraliga ženy).
Ďalej ma napadá :
•Rozdelenie súťaže na dve časti - 6 a 6, resp 8 a 4 alebo 4 a 8
•Zvýšiť počet zostupujúcich a postupujúcich aspoň na dvoch až troch a zároveň zrušiť terajšie používanie baráže
•Obmedziť počet hráčov do baráže tým, že musia mať odohrané určité percentá - vydali by sa súpisky pre baráže, tak ako sa vydali pre 1. Ligu
•Hralo by sa u lepšie postaveného mužstva
•A ak by sa nehralo spôsobom play off tak body získané po základnej časti by sa ponechávali
Nevýhoda baráží je to, že sa automaticky predlžuje sezóna. Pri play-off by to boli 3 kolá, pri spôsobe každý s každým - o 5kôl.
Stanislav Bučány ( pridané: 10.04.2019 11:59, expiruje o 8d. )
noexpand Re(5):Len pre zaujímavosť
Ak by traja uhrali remízu alebo aj výhru, tak netreba zvyšovať úroveň a bodovanie by zostalo nezmenené :-)
Miro Komorný ( pridané: 10.04.2019 08:14, expiruje o 8d. )
noexpand Re(4):Len pre zaujímavosť
Miro a za výhru v nekompletnom zložení proti mančaftu v kompletnom zložení by boli 4 body?? :-)
Ľubomír Ševčovič, STK Pata ( pridané: 10.04.2019 08:09, expiruje o 8d. )
- 1 -

str. 1 2 3 4 .. 10 .. 20 .. 100 .. 113

WAP-verzia diskusného fóra: http://pinpong.info/wap/df.php