Diskusia:

Do diskusného fóra žiaľ nemôžete prispieť.

Dôvod: Nemáte dostatočnú históriu.
Minimálna história je nastavená na 2 dni a musíte mať v prehliadači umožnené ukladanie cookies. Viac informácií nájdete tu: pravidlá diskusie (bod č.6)


str. 1 2 3 4 .. 10 .. 20 .. 100 .. 112

Spôsob zobrazenia príspevkov: CHRONOLOGICKY .. prepnúť na hierarchicky ( posledný príspevok: 22.05.2019 10:22 ):

noexpand Baraz
Chtelnica A-Leopoldov 9-9 Voderady-Sintava B 9-9
Maco Jan ( pridané: 22.05.2019 10:22 )
noexpand Re:Baráž
A ako skončili prvé zápasy baráží ?
Dano Šulko ( pridané: 22.05.2019 09:29, expiruje o 3d. )
noexpand Baráž
Prosím o vysvetlenie . Aký význam má, že sa hrajú aj ďalšie zápasy v odvete baráže, keď je už rozhodnuté o víťazovi? Týka sa to baráže v oblasť TT.
Pavol Chnapko ( pridané: 21.05.2019 06:44 )
noexpand Re(3):Športový duch..
Jaslovské Bohunice B vyhrali (čestne) nad Vrbovým 11:7 v skvelom dramatickom zápase, v skvelej atmosfére z oboch strán.
Za čo všetkým účastníkom ďakujem.
body: Heteš 3,5 , Lehen 2,5 , Čápka 2,5 , Gajdoš ml. 2, Gajarský 0,5 / Šácha 3, Lukačovič 3, Zlatník 1
Po prehre vonku 8:10, tento výsledok znamená postup J.Bohuníc B do 3.ligy!
Jozef Čápka ( pridané: 19.05.2019 09:35, expiruje o 7d. )
noexpand Re(2):Športový duch..
Prepáč Jozef. Kto nechce, nepochopí. Pre ostatných - nie, neobhajujem podvádzanie, len mám inú predstavu o riešení. Inak neviem, prečo si to zobral osobne.

Priznám sa, že mi ani nenapadlo, že by sa mohli chodiť hráči navzájom kontrolovať, či sa zápasy naozaj hrajú. To je zaujímavá myšlienka. Myslíš, že by išiel obnoviť projekt pomocnej stráže verejnej bezpečnosti - so zameraním na stolný tenis? Dúfam, že si to nemyslel vážne :-)

Ako dopadli baráže?
Miro Komorný ( pridané: 19.05.2019 05:15, expiruje o 7d. )
noexpand Re:Športový duch..
Dohodnutie výsledku zápasu by si musel dokázať - napríklad priamou účasťou na ňom.
Urobil si niekedy tak? Ja áno - podozrenie sa nepotvrdilo - všetka česť! (napriek tomu ma za to napádaš)
A ako tvrdíš - ide o 3-4 hráčov v TT kraji - prečo sa nedokážu po 9 rokoch prispôsobiť 3-4 hráči v TT kraji?, keď ostatní - 7 líg x 12 mužstiev x 4 hráči = 336 hráčov s tým problém nemá!
Treba len zvážiť akú minoritnú vzorku týmto obhajuješ - necelé 1% - smutné...
A na margo neregulárneho poťahu...
Ako inak by si chcel preukázať podvod s poťahom (keď v celej SR neexistuje prístroj) ,ak nie s rovnakým regulárnym poťahom a porovnaním trenia loptičky s rovnakým neregulárnym poťahom? (a lupy, výpočty a iné nezmysly si môžeš strčiť vieš kam, niekedy totiž stačí obyčajný sedliacky rozum!)
Potrebuješ prístroj na to aby si odhalil, že ťa politické strany v SR oje...ú??? Ja nie - ja to viem aj bez prístoja...:-)
- v Čechách to už pochopili - a riešia to presne tak , ako sme to vyriešili my... viď príspevok pán Dufeka (rozhodca a funkcionár z BA).

pripájam kópiu - lebo už zapadla prachom...

Re:2.liga a podvodníci
Po dlhšom čase som zašiel v nedeľu na vašu stránku a hľa, príspevok, ktorý sa týka aj našich súťaží v bratislavskom kraji! Nemal som však „históriu“ a tak som si musel 5 dní počkať, funguje to presne! Tiež sme si neporadili s podobnými raketami a 2 zbytočné prehry nás odsunuli do pásma zostupu. Jednému som to skúšal a fakt, loptička sa kĺzala ako po ľade, tvrdil mi, že to má starý poťah. Na medzinárodnej úrovni sa s takýmto nestretávame, ale budem to odteraz tiež sledovať! Nepochopím tzv. „podvodníkov“, ktorí si nechávajú rakety upravovať laserom. Majú v taške niekoľko rakiet a použijú ich podľa potreby. Asi ich to baví vyhrávať podobným spôsobom. Jeden večer som obetoval hľadaním tohto problému na internete a našiel som podrobnú štúdiu od Mirka Pokorného „Zopár mojich poznatkov o dlhých hladkých trávach (tzv. Sajrajty)“. Obdivujem Ťa Mirko! Na záver pridám niekoľko názorov z jednej českej stránky, ktoré som trochu skrátil. Počul som tento týždeň ešte väčšiu absurditu, niektorí si vraj dávajú pod poťah mak, ja ho dávam radšej do štrúdiel!!! Asi budeme odchyľovať poťahy! Nám už neostáva nič iné iba využiť špecialitu v našej súťaži „dvojtýždňovú prestávku pred posledným kolom“ na dôkladnú prípravu! Keď bude záujem napíšem ešte, ako bol porušený „Súťažný poriadok“ pri rebríčkoch a súpiskách.
Všetkých zdraví Milan Dufek

„Co se týká tření 25 mNm , existuje na to měřidlo , ale jestli jej v našich končinách někdo má , pochybuji.“
„Jediná možnosť je kúpiť si rovnaký poťah a porovnať ho s tým upraveným. (pokiaľ nemáš ten prístroj).
U nas v 3, resp. 4. lige hrá jeden s takouto upravenou trávou a vytešuje sa aký je veľký šampión. Už voľným okom na tej tráve vidieť, že sú zúbky upravené laserom (vie sa o ňom že si to dáva robiť v Nemecku). Keď som prešiel loptičkou po poťahu, tak odpor tam nebol žiadny. Kĺzalo to ako po skle.
Pred rokom-dvoma som ho nechcel pripustiť k zápasu, ale napokon ma moji vlastní spoluhráči odhovorili. Keď som mu povedal, že je podvodník, ani nepípol. „

„V ČR ste sa s tým vysporiadali pomerne jednoducho. Prebehla nejaká inštruktáž pre rozhodcov, kde boli predvedené trávy s trením a bez trenia a rozdiel pozná aj laik veľmi ľahko prejdením loptičkou po poťahu. Rozhodcovia dostali právomoc po takomto teste nepripustiť hráča k zápasu. Viem o tom, pretože jedným z postihnutých bol aj kamarát z jedného družobného oddielu s ktorým sme sa stretávali. A verte, že neprotestoval ani jeden z postihnutých. Vymenili si trávičky a hrajú poctivo. „
„Jedinú cestu vidím v zakúpení z Nemecka prístroj na meranie.Podľa mňa by mal SSTZ v tomto smere zakúpiť pre všetky kraje jeden takýto prístroj aby keď je niekto problematický v tomto smere a podvádza bol takto overený.Pre zväz to nemôže byť veľká položka.Veď sa dosť naplatíme aj my za registračky.Takže v ich záujme by malo byť aby sa tu hralo na celom Slovensku poctivo a fér keď to tak nie je a nemôžu tomu inak zabrániť.“
Milan Dufek ( pridané: 29.03.2019 08:17, expiruje o 20d. )
Jozef Čápka ( pridané: 19.05.2019 03:40, expiruje o 7d. )
noexpand Športový duch..
Skúsim to povedať najjednoduchšie, ako som schopný.

Ako sa hovorí, plačete síce dobre, ale na cudzom hrobe. Ak niekto vydá nejaký zákaz a nemá ani predstavu, ako ho kontrolovať, tak to nemôžem vnímať inak, ako odporučenie. Neviem presne a nechce sa mi to hľadať, ale hladké trávy zakázali roku 2010 alebo skôr. To je minimálne 9 rokov a doteraz nikto nestanovil, ako sa má dodržiavanie zákazu prakticky kontrolovať. Komu to vadí, bombardujte prosím svojimi podnetmi a sťažnosťami stolnotenisové zväzy - od toho vášho počnúc a ITTF končiac. Úprimne vám držím palce a keď vás bude dosť, tak s tým niečo budú musieť urobiť.

Ale aj tak sa mi to zdá smiešne. Obrovská polemika okolo možného porušenia zákazu jedného a možno ešte ďalších troch-štyroch hráčov v celom trnavskom kraji. Pokiaľ viem, tak je zakázané podvádzať aj dohodnutím zápasu alebo jeho napísaním a neodohratím. Je to nepomerne častejšie (a podľa mňa i závažnejšie) porušenie pravidiel, ktoré by možno niekedy aj išlo skontrolovať, hoci problematicky. Ale keďže toto porušenie pravidiel robia mnohí, tak sa nad tým nikto nepozastavuje? Kde je v tomto prípade onen športový duch a rešpekt k protihráčom? Ako sa hovorí, smietku v cudzom oku vidím, ale brvno vo vlastnom nie :-( Nebudem tu nikoho menovať, ale mnohí vedia, kto píše a dohaduje zápasy. Z dlhodobého hľadiska možno ani nie je klub, ktorý by toto pravidlo neporušil. Tak sa prestaňme strápňovať..
Miro Komorný ( pridané: 18.05.2019 14:57 )
noexpand Kam sa vytráca športový duch a rešpekt k protihráčom
Všetkým tým ”vypisovačom” doporučujem prečítať si Milošov R. príspevok a zamyslite sa nad ďalším vypisovaním a chytaním sa za slovíčka !!! Dobre by bolo aby si to prečítal každý a zamyslel sa nad tým o čom by mal byť stolný tenis...
Tibor matovič ( pridané: 15.05.2019 13:44 )
noexpand Re:Turnaj o pohár starostu, Bojničky.
Pripájam sa k pánovi Nagyovi. Krásny a kvalitný turnaj na ktorý sa oplatí prísť a zažiť tú atmosféru. Určite sa teším na účasť aj budúci rok.
Pavel Macháček ( pridané: 12.05.2019 17:19 )
noexpand Turnaj o pohár starostu, Bojničky.
Na inú tému. Touto cestou by som chcel vysloviť uznanie, a pochvalu organizátorom tohto turnaja, za príkladnú organizáciu! Píšem to nielen preto, lebo sa mi celkom darilo, ale hlavne preto, lebo je to fakt, ktorý sa nedá spochybniť! O atmosfére, hlavne pri semi, a finálových zápasoch, už ani nehovoriac, ktorá bola, dovolím si tvrdiť, porovnávajúca s atmosférou na tohtoročných MS v hokeji! A tí, ktorí boli pri tom, mi musia dať za pravdu, že úroveň hlavne semi, a finálového zápasu, bola minimálne zrovnateľná s úrovňou zápasov na turnajoch vyššej kategórie! A mňa osobne teší, že som k tomu v nemalej miere prispel aj ja, čo usudzujem z nekonečných gratulácií po finále!
karol nagy ( pridané: 12.05.2019 12:02 )
- 1 -

str. 1 2 3 4 .. 10 .. 20 .. 100 .. 112

WAP-verzia diskusného fóra: http://pinpong.info/wap/df.php