Diskusia:

Do diskusného fóra žiaľ nemôžete prispieť.

Dôvod: Nemáte dostatočnú históriu.
Minimálna história je nastavená na 5 dní a musíte mať v prehliadači umožnené ukladanie cookies. Viac informácií nájdete tu: pravidlá diskusie (bod č.6)


str. 1 2 3 4 .. 10 .. 20 .. 100 .. 109

Spôsob zobrazenia príspevkov: CHRONOLOGICKY .. prepnúť na hierarchicky ( posledný príspevok: 25.03.2019 06:48 ):

noexpand Re(4):2.liga a podvodníci
Dobré ránko. Môj názor na toto všetko čo som si tu prečítal, tak jednoznačne fandím Zavaru k záchrane v súťaži. Pravidla sú pravidla... Mali by sa dodržiavať, či sa to týka servisu alebo poťahu. Pekný deň prajem
Marek Lulovič ( pridané: 25.03.2019 06:48, expiruje o 29d. )
noexpand Re(3):2.liga a podvodníci
Reakcia od p. Siváka je klamstvo na klamstvo:
1. rozhodne som nehovoril že ja skontumujem zápas. M.Sivák povedal, že družstvo Zavara odchádza, ak on nebude môcť nastúpiť s týmto poťahom. Ja som povedal, že urobíme o našich zisteniach zápis, pán Sivák nechá u nás raketu, ktorú pošleme na expertízu. A expertízu platí ten, kto nebude mať pravdu. Myslím, že úplne logické. A či bude kontumácia alebo sa bude zápas opakovať inokedy rozhodne predsa ŠTK, ktorej to prináleží! Mimochodom raketu si okamžite zo stolíka rozhodcu zbalil, napriek mojej výzve, aby ju tam nechal.
2. jeho vlastný spoluhráči chceli hrať, takže ho v podstate prehovorili
3. porovnávať zámerne upravovaný poťah s opotrebovaným poťahom Nadolného je absolútne neporovnateľné
4. porovnávať zámerne upravovaný poťah s podaním ”z ruky” t.j. vyhodenie loptičky menej ako 16 cm je takisto neporovnateľné
5.pán Sivák následne potom ako nastúpil s inou raketou s antitopspinom (vedúci Marián Galo hovoril, že s tým je ešte lepší ako s Dawei 388, takže nehral s ním vôbec 1x) začal kontrolovať softové poťahy hráčom J.Bohuníc, pri druhom ho to prestalo baviť a skončil s tým. Potom zasa chcel dať do zápisu, že v herni je slabé svetlo. Nakoniec ustúpil aj od toho. Jeho správanie je presne v duchu: zlodej kričí - chyťte zlodeja.
6.rozprávka o tom, že kúpil tento poťah opotrebovaný cez internet je úplne trápna... Kto by už len predával opotrebovaný poťah, ktorý nový stojí 15 eur? a za akú cenu by ho predal za 5 eur? veď len poštovné by malo cenu podobnú ako poťah. A to ani nehovorím o tom že použitý poťah nemusí mať veľkosť vhodnú na každú hlavu rakety! Úbohý argument...
7. 388D alebo 388D-1 je úplne jedno. D-1 je vylepšená verzia staršej generácie poťahu D. Nemôže mať predsa o 90% iné trenie. To by potom asi niesla úplne iný názov!!!
8. Zaráža ma fakt, že p. Sivák už z 1.vzájomného zápasu v Zavare vedel, že s týmto poťahom u nás nepochodí, napriek tomu mal tú drzosť a chcel s ním hrať aj u nás. Asi každý hráč má v súťaži ako je 2.liga náhradnú raketu (pre prípad zlomenia dreva), ktorá je rovnaká alebo aspoň podobná tej s ktorou hráva. Takže aj s náhradnou raketou by mal podať 90% výkon ako s hracou raketou a nie 20% výkon. Môže byť lepší dôkaz toho, že hráč keď použije neregulárny materiál robí 4 body a pri použití regulárneho materiálu robí nulu!
9. Celý postup kontroly som mal vopred telefonicky odkonzultovaný so sekretárom KSTZ, s ktorým telefonicky hovoril aj vedúci Zavara p. Galo
10. minimálne 8 ľudí rovnako konštatovalo že rozdiel trenia 2 poťahov je neskutočný
Zdar!
Jozef Čápka
Jozef Čápka ( pridané: 24.03.2019 23:38, expiruje o 29d. )
noexpand Re(3):2.liga a podvodníci
Chcel by som reagovať na obvinenia vedúceho mužstva STK ŠK Blava Jaslovské Bohunice p.Čápku. Chcel by som podotknúť, že nikdy som nemal problém s kontrolou mojej rakety a poťahov, ktoré sú údajne neregulérne. Koeficient trenia tráv podľa smernice ITTF je 25 Nm..Ak sa mýlim, tak ma opravte. Chcem sa spýtať, aké hodnoty trenia boli zistené a namerané hlavným rozhodcom zápasu p.Matovičom? Žiadne. 1. Regulárnosť poťahu bola vykonaná šúchaním nechtom po poťahu a šúchaním loptičky. 2. Perforácia štruktúry vrúbkov na zúbkoch poťahu bola preskúmaná lupou a bolo zistené že je bez vrúbkovania. Len vrúbkovanie zubkov nie je podmienka neregulárnosti. .Napríklad táto tráva je povolená a má hladký povrch zúbkou bez vrúbkovania.

http://www.pingpongshop.sk/kategoria/potahy/travy/729-friendship-ritc-potah-ctt-pogo/

3. Boli porovnávané dva odlišné poťahy, nakoľko je rozdiel pri Dawei 388D a Dawei 388 D-1 . http://pincesobchod.sk/zDA0006-potah-dawei-388-d.html.

http://pincesobchod.sk/zDA0007-potah-dawei-388-d-1.html

Po takejto „odbornej kontrole“ vedúci mužstva STK ŠK Blava Jaslovské Bohunice dal dve možnosti. Buď nastúpim s inou raketou alebo ja mám poslať do Rakúska na svoje náklady raketu na expertízu, ale hrať nebudem... čiže mužstvo Zavara bude hrať s troma hráčmi alebo kontumácia .A to je odpoveď na otázku ,prečo sa tak stalo, že som nastúpil s inou raketou. Pretože p.Čápka by napísal kontumáciu a 3 body domácim.
Nakoniec som odohral zápas s raketou a poťahmi, s ktorými som ešte nikdy žiaden zápas neodohral a na zoznámenie s touto novou raketou a poťahmi som mal 10 minút.
Aj s tou raketou som dokázal vyhrať štvorhru a vyhrať zopár setov v dvojhrách.
Opakujem, nemám problém ak vedenie KSTZ upresní pravidlá kontroly poťahov .Nech dajú do smernice, že sa bude poťah kontrolovať šúchajúcim nechtom, lepenie vulkánom- čuchom, tuning expertízou v Rakúsku. atď. A treba dať upresnenie pre všetky súťaže od 2.ligy, až po poslednú ,aby si pravidlá nevysvetloval každý po svojom.
Chcel by som pripomenúť vedúcemu STK ŠK Jaslovské Bohunice, keď už hovorí o podvodníkoch, či nezabudol, že aj podávanie z ruky je zakázané. Nemenovaný hráč Jaslovských Bohuníc nemá problém 30 rokov podávať z ruky jeho legendárnou“Maďarkou“ hodenou do rakety. Aj keď s týmto hráčom nemám žiadny problém a dobre si vychádzame, aká bola reakcia v Zavare, keď som upozornil na tento jeho rokmi preslávený servis? Vehemntne ste obaja protestovali. A čo chcete video tohto hráča poslať na expertízu do Rakúska? Skontumujeme jeho zápasy? Myslím, že každý hráč druhej a tretej ligy vie, o akého hráča sa jedná. Ale toto porušovanie pravidla asi p.Čápkovi očividne nevadí. Tu už zrkadlo nepotrebuje. Je normálne, aby vedúci mužstva dovolil započítanie bodov z neregulárneho servisu? Toto je príklad pre mládež?
Čo sa týka Hlohovca. Ak je p.Riapoš a p.Rehák fanúšikom fair play, tak sa ich p.Čápka spýtajte, s akým poťahom hral hráč Nadolnyi v Zavare. 20 divákov sa ma v Zavare pýtalo či existuje žlto –červený poťah. Pretože p.Nadolnyi mal štvrtinu červeného poťahu odtrhnutú a žltá špongia o velkosti 6x 3 cm mu svietila z 15 metrov. Keď som po zápase navrhol p.Rehákovi, aby sme skontumovali moje zápasy a p Nadolneho, keďže hral s neregulárnym poťahom a nebola treba ani expertíza v Rakúsku, tak s tým nesúhlasili, lebo by to znamenalo pre Hlohovec prehru 10:8.
P.S. Ešte raz opakujem: som za, aby sa ujasnili pravidlá kontroly poťahov, lepenia vulkanom, tuning a podávanie z ruky. A nech KSTZ dá jasný postup a inštrukcie pre všetky súťaže od 2.ligy až po najnižšiu súťaž. Poťah, ktorý mám, som kúpil používaný cez internet a neviem vám povedať či ho ožarovali v jadrovom reaktore, prešiel laserovým delom alebo ho predchádzajúci majiteľ nechal 2 hodiny na Saharskej púšti. Preto si ITTF určila koeficient trenia 25 Nm, aby sa dodržiaval , ale treba ho aj najprv zmerať a potom zakazovať.
Inak najcennejšia výhra u mňa bol hráč Stavoimpex Holíč- XU SHUO, ktorého som porazil poťahom Dr.Neubauer –Gorilla, takže nemám problém v prípade zákazu prejť na Anti.
S pozdravom
Miroslav Sivák.
Miroslav Sivák ( pridané: 24.03.2019 21:09, expiruje o 29d. )
noexpand Re(2):2.liga a podvodníci
K Tvojmu výpočtu neduhov by som pridal jeden, čo úplne neguje zmysel športovania. Keď sa niekto príde na zápas len odfotiť, to mi fakt nedáva zmysel.
Miro Komorný ( pridané: 24.03.2019 16:30, expiruje o 29d. )
noexpand Re:2.liga a podvodníci
Už som sem dávno nepísal, a je nedeľa, ideálny čas na písanie, tak by som rád vyslovil moje myšlienky ohľadom tohto príspevku. 1. Je veľmi chválihodné, že sa našiel niekto, kto rázne zakročil proti jednej neregulárnosti v tomto našom športe. To, že niekto vedome hraje s raketou s nedovoleným poťahom, kvôli vylepšeniu úspešnosti, je určite odsúdeniahodné! Ale, takisto sú odsúdeniahodné aj iné porušenia pravidiel st. tenisu. Mám na mysli hlavne podanie, ktoré vo veľmi mnoho prípadoch tiež nie je podľa predpisov! O ”športovom” správaní sa ”niektorých” , akože ”športovcov”, počas zápasov, ani nehovoriac. Keby sa striktne dodržiavali všetky pravidlá a predpisy pre súťaže, mnoho oddielov by vôbec nemohlo hrať súťažne! Ale hráme, lebo dúfam, že väčšina z nás hraje preto, lebo má tento šport rád, a nie pre nejaké umiestnenie v nejakom rebríčku! Určite sú aj hráči, ktorí uprednostňujú radšej postavenie v rebríčku, M.S. je len jedným z nich! Sú aj ďaľší, ktorí hrajú s poťahmi, ktoré väčšine útočných hráčov robí nemalé problémy. Niektorí aj s poťahmi ”po záručnej dobe”, ktorých odraz loptičky je doslova, ”nevyspitateľný! Ale tie problémy vyplývajú hlavne z nedostatku konfrontácie s takými poťahmi! Väčšina mladých hráčov je vedených k útočnej topspinovej hre, proti ktorej boli tieto ”čudné” poťahy vlastne vyvynuté. Na druhej strane si treba všimnúť, že aj niektorí vrcholný hráči, či hráčky siahajú po takýchto, síce dovolených, ale diskutabilných poťahoch, kvôli väčšej šanci na úspech. Ale každý by si mal uvedomiť, že s každým poťahom sa ”treba” vedieť aj naučiť hrať! Tuším som sa nejak rozkecal, takže končím, lebo to je debata na 1000+1 noc. P.S.: Možno raz príde aj doba, kedy sa st. tenis bude hrať aj podľa všetkých pravidiel!
karol nagy ( pridané: 24.03.2019 10:15, expiruje o 29d. )
noexpand 2.liga a podvodníci
Zdravím všetkých nadšencov stolného tenisu,

STK ŠK Blava Jaslovské Bohunice je nováčikom v 2.lige a zachraňuje sa v nej. To čo sa však deje v tejto súťaži nemá obdobu ani v oblastných súťažiach. V družstve Zavara si dovolí celú súťaž odohrať hráč Miroslav Sivák s neregulárnou raketou. Hrá totiž s upraveným (laserovaným) poťahom Dawei 388D.
Tento „nadšenec športu“ doteraz využíval to, že exaktne sa v SR prístrojom nedá dokázať neregulárnosť poťahu. Až dokedy neprišiel hrať do Jaslovských Bohuníc. Kedy mu hlavný rozhodca zápasu Tibor Matovič a vedúci domácich Jozef Čápka nedovolili s týmto poťahom nastúpiť. Kontrola prebehla:
1.Porovnaním trecích vlastností a odpore ktorú kladie loptičke poťah Siváka Dawei 388D s regulárnym poťahom Dawei 388D-1 zakúpeným na tento účel domácim oddielom. Laserovaný poťah Siváka nekládol loptičke žiaden odpor na rozdiel od regulárneho poťahu, ktorý kládol lopte výrazný odpor. Toto potvrdili všetci ktorí sa poťahu dotkli čo i len nechtom...
2.Porovnaním štruktúry vrúbkov lupou, kedy neregulárny poťah Siváka bol bez viditeľných vrúbkov na zúbkoch trávy, zatiaľ čo regulárny poťah túto perforáciu (vrúbky) mal.

Po rozhodnutí hlavného rozhodcu nebol hosťujúci hráč pripustený s týmto poťahom do hry, s tým že hostia mali 2 možnosti:
1.Sivák odohrá zápas s inou raketou
2.Zápas sa neodohrá, raketa Siváka sa pošle na expertízu do Rakúska (SR nedisponuje prístrojom na indikáciu tohto stavu)a zápas bude riešiť ŠTK.

Po porade si družstvo Zavara vybralo možnosť č.1, Sivák si raketu s neregulárnym poťahom okamžite zobral do svojej tašky a hral celý zápas s inou raketou s antitopspinom na BH. Mimochodom, kontrolovali sme to pred každým zápasom.
Otázka – prečo sa tak asi stalo? Keď si bol Sivák istý regulárnosťou svojho poťahu, čo neustále proklamoval, mohli sa zbaliť a dokázať svoju pravdu reálnym meraním po zaslaním rakety na expertízu!!! Určite tento pán vie prečo tak neurobil! Predsa podvodník sám seba neusvedčí!

Výsledok zápasu: pán Sivák urobil v dvojhrách 0 bodov zo 4 zápasov, na rozdiel od 1.zápasu v Zavare, kde uhral proti rovnakým hráčom nášho družstva s neregulárnym poťahom DAWEI 388D 4 body zo 4 zápasov. Toto sme reklamovali už na zápase v Zavare 24.11.2018, bohužiaľ až pred poslednou dvojhrou. A v Zavare sme nemali dôkaz v podobe rovnakého regulárneho poťahu. Oba zápasy nakoniec skončili 9:9... Takže asi vypadneme a Sivák si bude užívať svoju „slávu“.

Rovnako dopadol aj Hlohovec, kedy pán Sivák v predohrávke proti lídrovi Hlohovcu 21.2.2019 porazil aj dovtedy nezdolaného Ukrajinca Nadolného. Takisto to pán Riapoš a Rehák reklamovali až po zápase...

Moja otázka znie:
Považujete toto ešte za šport? Je normálne, aby vedúci družstva Zavara Marián Galo toleroval takéhoto hráča v družstve a tváril sa, že sa ho to netýka a nevie o tom? Vedúci družstva predsa zodpovedá za celé svoje družstvo!!! Je to o to smutnejšie, že Marián Galo je aj učiteľ a podieľa sa na výchove detí a aj mladých reprezentantov v družstve Zavara - Kubalu, Krajčoviča alebo Púčika. Samozrejme , že pán Sivák si raketu s neregulárnym poťahom okamžite zbalil a nedovolil nám ju poslať ŠTK, príp. na expertízu do Rakúska...

Hlavne, že sa tento pán dokáže na seba pozrieť v zrkadle...
Urobte si z toho záver aký chcete..

Ale, keď v budúcnosti nastúpite proti Mr. Sivákovi, tak vedzte, že DAWEI 388D má laserovaný v Nemecku za 20 eur (bežná ponuka na Bazoši), čo však nezaručuje že nabudúce nebude mať laserovanú inú trávičku. Lebo je to skrátka Miro Sivák...

P.S.: Už svojho času takto hrával G.Š. z Galanty, keď ho však všetci dokonca v 1.lige ignorovali a odmietli proti nemu hrať a písali mu výhry bez toho že by si pinkol, potom sa spamätal a prestal s pincom (asi slabší jedinec oproti M.S.), po čase sa však vrátil s niečím asi zatiaľ regulárnym a zase akože „hrá“...
Toto by som zároveň rád dal ako podnet riadiacim orgánom KSTZ, aj keď bez dôkazného predmetu (ktorý si „športovec Zavara“ okamžite zbalil), asi nebude o čom, ale aspoň na každý zápas Zavara môžu delegovať rozhodcu, ktorý takéto praktiky raz a navždy ukončí!

Športu zdar!
S pozdravom
Jozef Čápka
Jozef Čápka ( pridané: 24.03.2019 02:48, expiruje o 29d. )
noexpand Oprava cu
SK14 7500 0000 00 4001103130
Rado raffaseder ( pridané: 19.03.2019 12:26, expiruje o 24d. )
noexpand Re(2):turnaj malacky
Dobrý deň p.Raffaseder,
stále je nesprávny formát IBAN-u. Pravdepodobne Vám tam chýbajú 4 číslice.
Tomáš Lukáč ( pridané: 16.03.2019 18:29, expiruje o 21d. )
noexpand Re:turnaj malacky
SK140000004001103130
Iban pre turnaj
Rado raffaseder ( pridané: 16.03.2019 12:28, expiruje o 21d. )
noexpand turnaj malacky
3 ROČNÍK o pohár primátora Malaciek.
TURNAJ REGISTROVANÝCH Z POSLEDNÝCH DVOCH LÍG REGIÓNOV A NEREGISTROVANÝCH STOLNOTENISOVÝCH HRÁČOV

Hlavný organizátor- Radoslav Raffaseder
Organizátor-Neregistrovaní stolnotenisoví hráči Malackí Sparťané
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Termín a miesto
/27.4.2019 apríl/ v Malackách oproti športovej hale Malina v centre mesta.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Program turnaja:
07:45 - 08:30 hod. - prezentácia hráčov
08:30 - 09:00 hod. - rozlosovanie hráčov do skupín, otvorenie turnaja
09:00 - 16:00 hod. - súťaž dvojhry v skupinách
16:00 - 19:00 hod. - súťaž dvojhry - vyraďovacia fáza (pavúk)
19:00 - 20:00 hod. - vyhodnotenie turnaja, odovzdávanie cien najlepším po 20:00 hod. - tlačová konferencia v bare
Časový program je iba informatívny. Organizátor, v prípade časového sklzu alebo podľa počtu prihlásených, môže zmeniť systém turnaja.
Ceny:
1. miesto – pohár+prekvapenie
2. miesto – pohár +prekvapenie
3. miesto – pohár +prekvapenie
4. miesto - pohár útechy +prekvapenie
Systém turnaja:
Bude sa hrať podľa 2 - stupňového modelu:
•1. súboje v základných skupinách
•2. vyraďovacia fáza (pavúk)
1. ZÁKLADNÉ SKUPINY:
Hrá v ôsmich základných skupinách na 7 stoloch systémom každý s každým (v každej skupine bude maximálne 8 hráčov), na tri sety. Maximálny počet hráčov, ktorí môžu hrať v turnaji je 56.

Podľa počtu prihlásených

O víťazoch v základných skupinách rozhodú tieto kritéria:
•1. najvyšší počet získaných bodov
•2. najvyšší počet vyhratých setov
•3. najmenší počet prehratých setov
•4. vzájomné zápasy
2. VYRAĎOVACIA FÁZA (PAVÚK):
Prví štyria z každej skupiny postúpia do vyraďovacej fázy
Hrá sa systémom K.O., na tri víťazné sety,
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Kontakt:
Raffaseder Radoslav
email: raffaseder@dosan.sk
tel: 0905 467 786
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Prihlášky:
V prihlaške je treba uviesť aj konkrétnu ligu, ktorú hráč hrá v akom odieli a okrese
Záväzné prihlášky na turnaj je možné posielať cez prihlasovací formulár, emailom raffaseder@dosan.sk alebo telefonicky 0905/467786
Záujemci sa musia vopred prihlásiť (cez online registráciu, emailom alebo telefonicky), nakoľko počet hráčov na turnaji je limitovaný. Po prihlásení Vám príde email o potvrdení registrácie. Po zlých skúsenostiach z predchádzajúcich turnajov nastala zmena - prihlásený hráč musí zaplatiť štartové na účet a až potom bude zapísaný na súpisku turnaja. Štartové je treba uhradiť na číslo účtu 400 110 3130/7500. Pri úhrade treba do poznámky napísať meno hráča. JE možné sa prihlásiť aj na mieste, avšak iba za predpokladu, že nebude dostatočný počet prihlásených hráčov.
Podmienky turnaja:
Organizátor si vyhradzuje právo upresňovať podmienky turnaja.Turnaj je určený pre neregistrovaných hráčov a hráčov z dvoch posledných regionalných líg. Odregistrovaní hráči z vyžších súťaží taktiež nemajú dovolené hrať, takže sa neprihlasujte budeme to prísne kontrolovať. Ak sa tak stane budete vylúčení z turnaja . Súťažia spoločne muži, ženy a mládež. Detské kategórie nie sú. Budeme striktne dbať na dodržiavenie stanovených pravidiel !!! Organizátor môže skontrolovaľ spravnosť údajov neznámych hráčov podľa OP. Ak príde k porušeniu týchto pravidiel, bude hráč diskvalifikovaný.
Online registrácia - klikni sem !!!
Zoznam prihlásených hráčov na turnaj - klikni sem !!!
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Štartové:
pre účastníkov turnaja 9 € - v cene je občerstvenie - menu (1 x grilované kurča + 1 x 10° pivo alebo 1 x 0,5 L nealko)
Samozrejme počas turnaja bude v prevádzke bufet priamo v hale.
Už teraz sa tešíme a veríme, že aj vy :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Upozornenie:

Turnaj nie je poistený - každý účastník štartuje na vlastné nebezpečie s vedomím svojho zdravotného stavu a prípadné poistenie si zabezpečuje individuálne.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
radoslav Raffaseder ( pridané: 06.03.2019 11:39, expiruje o 21d. )
- 1 -

str. 1 2 3 4 .. 10 .. 20 .. 100 .. 109

WAP-verzia diskusného fóra: http://pinpong.info/wap/df.php