Diskusia:

Do diskusného fóra žiaľ nemôžete prispieť.

Dôvod: Nemáte dostatočnú históriu.
Minimálna história je nastavená na 2 dni a musíte mať v prehliadači umožnené ukladanie cookies. Viac informácií nájdete tu: pravidlá diskusie (bod č.6)


str. 1 2 3 4 .. 10 .. 20 .. 46

Spôsob zobrazenia príspevkov: HIERARCHICKY .. prepnúť na chronologicky ( posledný príspevok: 19.05.2019 09:35 ):

noexpand Športový duch..
Skúsim to povedať najjednoduchšie, ako som schopný.

Ako sa hovorí, plačete síce dobre, ale na cudzom hrobe. Ak niekto vydá nejaký zákaz a nemá ani predstavu, ako ho kontrolovať, tak to nemôžem vnímať inak, ako odporučenie. Neviem presne a nechce sa mi to hľadať, ale hladké trávy zakázali roku 2010 alebo skôr. To je minimálne 9 rokov a doteraz nikto nestanovil, ako sa má dodržiavanie zákazu prakticky kontrolovať. Komu to vadí, bombardujte prosím svojimi podnetmi a sťažnosťami stolnotenisové zväzy - od toho vášho počnúc a ITTF končiac. Úprimne vám držím palce a keď vás bude dosť, tak s tým niečo budú musieť urobiť.

Ale aj tak sa mi to zdá smiešne. Obrovská polemika okolo možného porušenia zákazu jedného a možno ešte ďalších troch-štyroch hráčov v celom trnavskom kraji. Pokiaľ viem, tak je zakázané podvádzať aj dohodnutím zápasu alebo jeho napísaním a neodohratím. Je to nepomerne častejšie (a podľa mňa i závažnejšie) porušenie pravidiel, ktoré by možno niekedy aj išlo skontrolovať, hoci problematicky. Ale keďže toto porušenie pravidiel robia mnohí, tak sa nad tým nikto nepozastavuje? Kde je v tomto prípade onen športový duch a rešpekt k protihráčom? Ako sa hovorí, smietku v cudzom oku vidím, ale brvno vo vlastnom nie :-( Nebudem tu nikoho menovať, ale mnohí vedia, kto píše a dohaduje zápasy. Z dlhodobého hľadiska možno ani nie je klub, ktorý by toto pravidlo neporušil. Tak sa prestaňme strápňovať..
Miro Komorný ( pridané: 18.05.2019 14:57 )
Re:Športový duch..
Dohodnutie výsledku zápasu by si musel dokázať - napríklad priamou účasťou na ňom.
Urobil si niekedy tak? Ja áno - podozrenie sa nepotvrdilo - všetka česť! (napriek tomu ma za to napádaš)
A ako tvrdíš - ide o 3-4 hráčov v TT kraji - prečo sa nedokážu po 9 rokoch prispôsobiť 3-4 hráči v TT kraji?, keď ostatní - 7 líg x 12 mužstiev x 4 hráči = 336 hráčov s tým problém nemá!
Treba len zvážiť akú minoritnú vzorku týmto obhajuješ - necelé 1% - smutné...
A na margo neregulárneho poťahu...
Ako inak by si chcel preukázať podvod s poťahom (keď v celej SR neexistuje prístroj) ,ak nie s rovnakým regulárnym poťahom a porovnaním trenia loptičky s rovnakým neregulárnym poťahom? (a lupy, výpočty a iné nezmysly si môžeš strčiť vieš kam, niekedy totiž stačí obyčajný sedliacky rozum!)
Potrebuješ prístroj na to aby si odhalil, že ťa politické strany v SR oje...ú??? Ja nie - ja to viem aj bez prístoja...:-)
- v Čechách to už pochopili - a riešia to presne tak , ako sme to vyriešili my... viď príspevok pán Dufeka (rozhodca a funkcionár z BA).

pripájam kópiu - lebo už zapadla prachom...

Re:2.liga a podvodníci
Po dlhšom čase som zašiel v nedeľu na vašu stránku a hľa, príspevok, ktorý sa týka aj našich súťaží v bratislavskom kraji! Nemal som však „históriu“ a tak som si musel 5 dní počkať, funguje to presne! Tiež sme si neporadili s podobnými raketami a 2 zbytočné prehry nás odsunuli do pásma zostupu. Jednému som to skúšal a fakt, loptička sa kĺzala ako po ľade, tvrdil mi, že to má starý poťah. Na medzinárodnej úrovni sa s takýmto nestretávame, ale budem to odteraz tiež sledovať! Nepochopím tzv. „podvodníkov“, ktorí si nechávajú rakety upravovať laserom. Majú v taške niekoľko rakiet a použijú ich podľa potreby. Asi ich to baví vyhrávať podobným spôsobom. Jeden večer som obetoval hľadaním tohto problému na internete a našiel som podrobnú štúdiu od Mirka Pokorného „Zopár mojich poznatkov o dlhých hladkých trávach (tzv. Sajrajty)“. Obdivujem Ťa Mirko! Na záver pridám niekoľko názorov z jednej českej stránky, ktoré som trochu skrátil. Počul som tento týždeň ešte väčšiu absurditu, niektorí si vraj dávajú pod poťah mak, ja ho dávam radšej do štrúdiel!!! Asi budeme odchyľovať poťahy! Nám už neostáva nič iné iba využiť špecialitu v našej súťaži „dvojtýždňovú prestávku pred posledným kolom“ na dôkladnú prípravu! Keď bude záujem napíšem ešte, ako bol porušený „Súťažný poriadok“ pri rebríčkoch a súpiskách.
Všetkých zdraví Milan Dufek

„Co se týká tření 25 mNm , existuje na to měřidlo , ale jestli jej v našich končinách někdo má , pochybuji.“
„Jediná možnosť je kúpiť si rovnaký poťah a porovnať ho s tým upraveným. (pokiaľ nemáš ten prístroj).
U nas v 3, resp. 4. lige hrá jeden s takouto upravenou trávou a vytešuje sa aký je veľký šampión. Už voľným okom na tej tráve vidieť, že sú zúbky upravené laserom (vie sa o ňom že si to dáva robiť v Nemecku). Keď som prešiel loptičkou po poťahu, tak odpor tam nebol žiadny. Kĺzalo to ako po skle.
Pred rokom-dvoma som ho nechcel pripustiť k zápasu, ale napokon ma moji vlastní spoluhráči odhovorili. Keď som mu povedal, že je podvodník, ani nepípol. „

„V ČR ste sa s tým vysporiadali pomerne jednoducho. Prebehla nejaká inštruktáž pre rozhodcov, kde boli predvedené trávy s trením a bez trenia a rozdiel pozná aj laik veľmi ľahko prejdením loptičkou po poťahu. Rozhodcovia dostali právomoc po takomto teste nepripustiť hráča k zápasu. Viem o tom, pretože jedným z postihnutých bol aj kamarát z jedného družobného oddielu s ktorým sme sa stretávali. A verte, že neprotestoval ani jeden z postihnutých. Vymenili si trávičky a hrajú poctivo. „
„Jedinú cestu vidím v zakúpení z Nemecka prístroj na meranie.Podľa mňa by mal SSTZ v tomto smere zakúpiť pre všetky kraje jeden takýto prístroj aby keď je niekto problematický v tomto smere a podvádza bol takto overený.Pre zväz to nemôže byť veľká položka.Veď sa dosť naplatíme aj my za registračky.Takže v ich záujme by malo byť aby sa tu hralo na celom Slovensku poctivo a fér keď to tak nie je a nemôžu tomu inak zabrániť.“
Milan Dufek ( pridané: 29.03.2019 08:17, expiruje o 20d. )
Jozef Čápka ( pridané: 19.05.2019 03:40, expiruje o 9d. )
Re(2):Športový duch..
Prepáč Jozef. Kto nechce, nepochopí. Pre ostatných - nie, neobhajujem podvádzanie, len mám inú predstavu o riešení. Inak neviem, prečo si to zobral osobne.

Priznám sa, že mi ani nenapadlo, že by sa mohli chodiť hráči navzájom kontrolovať, či sa zápasy naozaj hrajú. To je zaujímavá myšlienka. Myslíš, že by išiel obnoviť projekt pomocnej stráže verejnej bezpečnosti - so zameraním na stolný tenis? Dúfam, že si to nemyslel vážne :-)

Ako dopadli baráže?
Miro Komorný ( pridané: 19.05.2019 05:15, expiruje o 9d. )
Re(3):Športový duch..
Jaslovské Bohunice B vyhrali (čestne) nad Vrbovým 11:7 v skvelom dramatickom zápase, v skvelej atmosfére z oboch strán.
Za čo všetkým účastníkom ďakujem.
body: Heteš 3,5 , Lehen 2,5 , Čápka 2,5 , Gajdoš ml. 2, Gajarský 0,5 / Šácha 3, Lukačovič 3, Zlatník 1
Po prehre vonku 8:10, tento výsledok znamená postup J.Bohuníc B do 3.ligy!
Jozef Čápka ( pridané: 19.05.2019 09:35, expiruje o 9d. )
noexpand Kam sa vytráca športový duch a rešpekt k protihráčom
Všetkým tým ”vypisovačom” doporučujem prečítať si Milošov R. príspevok a zamyslite sa nad ďalším vypisovaním a chytaním sa za slovíčka !!! Dobre by bolo aby si to prečítal každý a zamyslel sa nad tým o čom by mal byť stolný tenis...
Tibor matovič ( pridané: 15.05.2019 13:44 )
noexpand Kam sa vytráca športový duch a rešpekt k protihráčom ...
Zdravím všetkých nadšencov stolného tenisu,

Mnohí z Vás ma poznajú nakoľko sa venujem stolnému tenisu už od 80 tych rokov minulého storočia aj keď bez nejakých väčších dosiahnutých výsledkov či už v družstvách alebo jednotlivcoch. Ale väčšina ma nepozná, nakoľko nechodím po turnajoch a tento môj príspevok je prvý a asi aj posledný na týchto stránkach. Je trochu obsiahlejší, preto tí, ktorí nemajú čas a záujem ho čítať môžu prestať hneď v tomto bode.

S nikým som za cca 40 rokov nemal žiadny osobný konflikt (ak áno a nespomínam si vopred sa ospravedlňujem) nereagujem na žiadne ústne invektívy či za stolom alebo mimo neho tobôž na písomné diskusie na týchto stránkach. Nedá mi ale napísať zopár slov, nakoľko mám pocit, že sa tu voči Jaslovským Bohuniciam vedie „hon na čarodejnice“. A to len preto, že sme v minulosti rozvírili pokojné vody riadenia stolného tenisu v oblasti, kde nám viacnásobné rozhodnutia Slovenského STZ dali za pravdu v prípade previnenia P. Gajarského. Napriek tomu jeho trest ostal v platnosti, museli sme sa stým zmieriť, Peter nehral a život išiel ďalej. Reakcia bývalého vedenia ObSTZ - odstúpenie z funkcií - bola nepriamym potvrdením, že ich rozhodnutia neboli úplne v poriadku (potvrdené slovenským STZ). V tomto prípade väčšina tu prispievajúcich obhajovala trest pre P. Gajarského, ktorý dostal za slovné, zdôrazňujem slovné napadnutie bývalého predsedu ObSTZ. Každopádne sme ako klub cítili krivdu, odvolali sme sa a SSTZ 3 krát potvrdil naše stanovisko, že DK a VV ObSTZ nepostupoval úplne správne. Smolu sme mali v tom, že v súlade s DP a pravidlami nemohol SSTZ zasahovať do rozhodnutí či už DK alebo VV ObSTZ, ktoré napriek stanoviskám SSTZ trest Petrovi potvrdili. Nebudem rozoberať detaily popísalo sa o tom už dosť.

Po odstúpení vedenia ObSTZ sme ako klub, ktorí toto všetko nepriamo „zavinil“ poukazujúc na chyby v práci bývalého vedenia, prijali zodpovednosť za ďalší chod stolného tenisu v oblasti a po ignorovaní výzvy na obsadenie uvoľnených miest z väčšina klubov sme do VV nominovali 2 členov, čo nám je aktuálne s kauzou „Mišík“ vyčítané. Mali ste možnosť všetci nominovať svojich zástupcov, nestalo sa tak s výnimkou Bojničiek, ŠKP a Leopoldova odkiaľ sú ďalší 3 členovia VV. Je mi jasné, že sú to funkcie, ktoré oberajú dotyčných o čas a nie sú nijako ohodnotené. Týmto ľuďom treba poďakovať, že to robia a chcem tu zároveň poďakovať aj tým bývalým funkcionárom za ich dlhoročnú prácu, kedy tomu obetovali veľa zo svojho súkromia. Škoda len, že pri niektorých ich rozhodnutiach nedokázali prekročiť svoje ego a povýšili ho nad pravidlá a predpisy stolného tenisu.

Ku kauze „Mišík“ - chápem frustráciu chlapcov zo Suchej, ktorí na chovanie menovaného doplatili. Zvaľovať ale vinu na Jaslovské Bohunice je detinské. Ako už napísal Vlado Tibenský, na daný prípad boli členovia VV upozornení pánom Dobišom a začali sa ním zaoberať. Robiť tu konšpirácie zámerného zatajovania kauzy až do konca súťaže a zneužívania v prospech nášho klubu je len výsledok frustrácie vedenia Suchej ako doplatili na nezodpovedné (či už vedomé alebo nevedomé) chovanie pána Mišíka. Či o tom mal vedieť ObSTZ skôr a ako sa postupuje pri prestupoch medzi krajmi a oblasťami neviem posúdiť. K tomu, že zneužívame 2 členov z Jaslovských Bohuníc vo VV som sa už vyjadril vyššie. Trochu ma mrzí, keď v prípade „Gajarský“ ste mali jasno o porušení predpisov a spravodlivom treste ale v prípade kauzy „Mišík“ sa väčšina diskutujúcich vyjadruje ako k nespravodlivému a cielenému útoku na Suchú, pritom ide o jasné porušenie pravidiel a DP STZ.

Väčšina z nás hrá stolný tenis pre potešenie z hry, ako píše aj Milan Tomašovič v jednom zo svojich príspevkov, možno pre to, aby sme aspoň niečo urobili pre svoje zdravie. Tí mladší a možno aj starší ale ambiciózni majú ešte „výkonnostné ciele“ a chcú hrať aj vyššie súťaže. Ale aj v tomto prípade by to nemalo viesť k osobnej nevraživosti medzi hráčmi, prípadne celými klubmi. Ja osobne nemám problém hrať aj po prípadnom vypadnutí nášho „C“ čka z baráže do 6. Ligy . Budem hrať stále rovnako, rovnako sa budem tešiť na stretnutia s protihráčmi, ktorých poznám desiatky rokov a verím, že aj naďalej budem s nimi vychádzať priateľsky ako s kamarátmi, nakoľko toto naše „súperenie“ a stretávanie sa za zelenými stolmi je pre mňa niečo viac ako len šport, je to aj životný príbeh, ktorý medzi nami trvá s niektorými už od školských rokov a nechcem naše kamarátske posedenia po zápase pri poháriku vínka alebo „domáceho“ znehodnotiť a potrhať nejakými „zákulisnými“ bojmi a zvadami. A verím že sa to vzťahuje aj na chlapcov zo Suchej aj keď Milanove vyjadrenia tomu nenasvedčujú.

Na záver len krátka poznámka k p. Sivákovi a jeho „trávičke“. Správca tejto stránky p. Komorný (super práca čo sa týka stránky) sa už v roku 2011 venoval „výskumom“ hladkých tráv. Používal pritom rovnaké certifikované merania - mikroskop a skúšanie drsnosti prstami („...upravovaná tráva bola na dotyk o poznanie hladšia“ citácia z jeho záverov) ako to urobili v prípade p. Siváka v rozoberanom zápase.

A dospel k záverom, citujem: „Možno už prichádzam s krížikom po funuse, nakoľko už by mali byť hladké trávy minulosťou“. Ale ďalej píše „..... hlavne v nižších súťažiach hladké trávy nevymizli a ani tak skoro nevymiznú“.

Prísť k takýmto záverom a po cca 10 rokoch od zákazu používať hladké trávy (možno dať ekvivalent aj upravované trávy) obhajovať hráča, ktorý nevie akceptovať fakt o zákaze používania takýchto poťahov je trochu schizofrenické. A to uvedenie linku na žiadosť p. Siváka medzi odkazy pokladám za úbohú ”nadprácu” správcu stránky voči svojmu dlhoročnému kamarátovi. Vrátane všetkých jeho poznámok typu ”Harabín” a ústavný súd, ktoré len vyhrocujú celú diskusiu do nevraživostí odpútavajúc pritom pozornosť od podstaty sporu. Tvrdenie p. Komorného z „výskumov“ :„aj proti hladkým trávam sa dá hrať, len to chce vedieť ako, mať s hrou proti nim aspoň nejaké skúsenosti a stanoviť si správnu stratégiu, ktorá okrem iného obnáša aj vedome sa snažiť prekonať podvedomé stereotypy“ je síce pekné ale nie každý má možnosť trénovať s takýmto hráčom a naučiť sa na ňu hrať. A obhajovať porušovanie pravidiel o poťahoch týmto tvrdením je nepochopiteľné.

Kto vydržal čítať až sem, patrí Vám môj obdiv a zároveň poďakovanie. Snažil som sa byť čo najmenej konfrontačný, písať len fakty bez osobných invektív. Reakcie podobného charakteru si prečítam, tie ostatné typu osobných invektív a urážania budem pokladať za nesprávne pochopenie možnosti publikovať všetko čo koho napadne. Ako som už písal hore je to moja prvá a pravdepodobne aj posledná diskusia na tejto stránke. Uprednostňujem radšej osobné rozhovory ako skrývanie sa za internetové diskusie, kde možno publikovať hoci čo.

Športu zdar.
Miloš Rapant, Jaslovské Bohunice
Miloš Rapant ( pridané: 15.05.2019 11:34, expiruje o 2d. )
Re:Kam sa vytráca športový duch a rešpekt k protihráčom ...
Miloš pekne si to napísal. Ja by som vzhľadom k výroku „aj proti hladkým trávam sa dá hrať, len to chce vedieť ako, mať s hrou proti nim aspoň nejaké skúsenosti a stanoviť si správnu stratégiu” navrhol zriadiť cez prázdniny stolnotenisový kemp s názvom ”Neregulérne rakety-spôsob a stratégia ako proti ním hrať”, pretože behom zápasu to vačšina hráčov nestihne.

Zdraví Dušan Ondriš, Leopoldov
Dušan Ondriš ( pridané: 18.05.2019 10:40, expiruje o 2d. )
Re:Kam sa vytráca športový duch a rešpekt k protihráčom ...
Len k tomu poslednému - ak sa niekto podpíše vlastným menom, tak to nie je skrývanie sa za internetové diskusie. Preto to tu striktne vyžadujem.

Predsa ešte k tomu mikroskopu. Nikde som nenapísal, že išlo o certifikované meranie. Robil som to len tak pre zaujímavosť a zábavu (najmä vlastnú). A netrúfol by som si na základe snímok z mikroskopu a ani na základe pohladkania zodpovedne rozhodnúť o nejakom inom poťahu, že je neregulérny. Neviem posúdiť, kde je stanovená hranica dovoleného trenia.
Miro Komorný ( pridané: 15.05.2019 12:47, expiruje o 2d. )
noexpand Turnaj o pohár starostu, Bojničky.
Na inú tému. Touto cestou by som chcel vysloviť uznanie, a pochvalu organizátorom tohto turnaja, za príkladnú organizáciu! Píšem to nielen preto, lebo sa mi celkom darilo, ale hlavne preto, lebo je to fakt, ktorý sa nedá spochybniť! O atmosfére, hlavne pri semi, a finálových zápasoch, už ani nehovoriac, ktorá bola, dovolím si tvrdiť, porovnávajúca s atmosférou na tohtoročných MS v hokeji! A tí, ktorí boli pri tom, mi musia dať za pravdu, že úroveň hlavne semi, a finálového zápasu, bola minimálne zrovnateľná s úrovňou zápasov na turnajoch vyššej kategórie! A mňa osobne teší, že som k tomu v nemalej miere prispel aj ja, čo usudzujem z nekonečných gratulácií po finále!
karol nagy ( pridané: 12.05.2019 12:02 )
Re:Turnaj o pohár starostu, Bojničky.
Pripájam sa k pánovi Nagyovi. Krásny a kvalitný turnaj na ktorý sa oplatí prísť a zažiť tú atmosféru. Určite sa teším na účasť aj budúci rok.
Pavel Macháček ( pridané: 12.05.2019 17:19 )
noexpand Prečo nešla laola
Ahoj Miro,
tie streamy nešli preto lebo práva kúpila tuším Arena Sport a tým pádom nám to začali cez net obmedzovať. Aj mne to príde otrasné, keďže žiadnu Arena Sport nemám.
Ešteže tieto obmedzenia fungujú iba pre počítačovo negramotných. Pre všetkých do budúcnosti (podľa mňa to bude už iba horšie). Stačí si nainštalovať Opera prehliadač, tam v nastaveniach zapnúť VPN a môžete pozerať čo chcete. Existujú aj doplnky do Chrome alebo iných prehliadačov.
Inak presne toto bolo pri Olympiáde. Nikto pinčes nevysielal (nemyslím finále) a tí čo áno, tak to obmedzovali, napríklad BBC. Tam to bolo o niečo zložitejšie obísť lebo bolo treba VPN nastaviť, že si v Anglicku. Tak ale dá sa :)
Pavol Cerven ( pridané: 29.04.2019 16:16 )
Re:Prečo nešla laola
Ďakujem za vysvetlenie. Konečne poriadny dôvod aj pre staršie ročníky, prečo sa vrhnúť na IT technológie. Inak dopadneme takto .. http://www.meteleskublesku.cz/media/18/snd/30.mp3 :-)
Miro Komorný ( pridané: 29.04.2019 17:07 )
noexpand fraška
Posledný krát zareagujem a potom len čas ukáže,či Suchá bude hrať nejakú ligu,alebo nebude vôbec. Zrejme chýbať nikomu nebudeme,dôležité sú J. Bohunice. J.Čápka,pýtaš sa či sa nehanbíme za podvod svojho hráča.Ak by to urobil vedome,že vedel,že nemôže hrať na celom Slovensku,tak určite by som sa za neho hanbil a u nás si viac nezahrá. Opýtam sa teraz ja.Pred rokom si sa ty osobne nehanbil za svojho ožratého hráča,ktorý vulgárne napadol predsedu? Bol právoplatne potrestaný,ale iba on,nie celé mužstvo a aj tak si to neakceptoval a vyvolal takú hystériu,že fundovaný výbor odstúpil. Za toho výboru by sa to určite nestalo,že by hráčovi,ktorý má trest pán Dobiš potvrdí súpisku,že môže hrať.Odpoviem ti aj na ten tvoj príklad s Ljubičičom v Slovane.Hneď ako hral prvý zápas za Slovan,kompetentný orgán SFZ to zistil a skontumoval.Nečakal do posledného kola a potom by mu skontumoval všetky zápasy? To isté sa malo urobiť aj teraz,hneď po prvom zápase sa malo skontumovať a viac by sme ho nepostavili a nie ticho čakať ako dopadnú J.B. Človek nemusí mať vysokú školu,aby pochopil odkial vietor fúka.Podotýkam,že my ako klub sme nepochybili,všetky záväzky na začiatku súťaže sme si splnili a cítime sa ukrivdení rozhodnutím oblastného výboru,ktorý nesie podľa nás všetkú vinu,že povolil štart hráčovi v treste.
Milan Tomašovič ( pridané: 26.04.2019 15:34 )
Re:fraška
Milan, kašli na vypisovanie sem. Keď riadiaci orgán rok netuší, že im v súťaži hrá hráč zo susednej gubernie neoprávnene, tak je to ”ostuda jak Brno”, nech už to z hľadiska miery zavinenia je ako chce :-) Podajte protest (neviem či sa dá rovno aj na SSTZ), keď už pre nič iné, nech je ostuda celoslovenská a nech sa na zväze zamyslia (teraz myslím ten najvyšší), že pridať jeden stĺpček do excelovskej tabuľky nie je až taká nadpráca. Nejaký diel viny riadiace orgány neodškriepiteľne majú, ale potrestaní ste len vy. Pre seba si žiadny trest, ba ani predsavzatie do budúcnosti nevyvodili. V Čechách sa dá nájsť na internete aj kto kedy dostal žltú kartu. A čo sa týka JB, tak tam neprerazíš žiadnymi argumentami a už vôbec nie prirovnaniami. Počul som šumy, že tam prestupuje aj p. Harabín, ktorý sa na staré kolená vracia k tejto krásnej hre a možno sa do tohoto centra spravodlivosti bude sťahovať aj ústavný súd ;-)
Miro Komorný ( pridané: 27.04.2019 10:22 )
Re(2):fraška
Ja len k tomu podielu viny.
Mišíka bolo treba pred začiatkom súťaže aj rebríčkovo zaradiť na príslušné miesto súpisky v Suchej. A prinajmenšom už pri tom musel byť nejaký kontakt neviem či nášho oblastného alebo krajského s Bratislavským zväzom - a tiež sa mi nechce veriť, že by táto téma (pozastavenie činnosti) nikomu nenapadla minimálne slovne spomenúť, ak už oficiálne pri registrácii to nevedeli do registračky zapísať. Veď tých trestov za sezónu nie je zas tak veľa.
Ale stále som toho názoru, že pri trestoch zastavenia činnosti by mala byť dotyčnému zrušená registrácia.
Stanislav Bučány ( pridané: 27.04.2019 16:17 )
Re(2):fraška
A mňa by aj celkom zaujímalo,za aký delikt môže byť uvalený najvyšši trest zákazu činnosti,hm 1,5 roka,čo mu niekto poslal raketu do Rakúska na kontrolu s pozitívnym nálezom?
Karol Barinka ( pridané: 27.04.2019 12:37 )
Re(3):fraška
Fakt tu vypisovať nemá význam niektorý ľudia majú i q mrazenej ryby
Peter Krizan ( pridané: 27.04.2019 15:10 )
noexpand fraška
Ďakujem Ľubovi a Stanovi,ktorí sa vžili do našej situácie a presne to si myslím aj ja,len oni to vysvetlili odbornejšou formou.Tiež si myslím,že hráč Mišík nás určite vedome nechcel poškodiť a bol v tom,že trest má iba v bratislavskom kraji.Odhliadnúc od toho my ako klub sme nemali žiadnu možnosť zistiť či hráč je v treste,či je v rozvodovom konaní,alebo či platí dane. Postupovali sme v súlade s prestupovým poriadkom a následne nám bol schválený na súpiske pre ročník 2018/19. Ak by boli čo i len najmenšie pochybnosti,tak určite by nebola súpiska riadiacim orgánom súťaže schválená.Som presvedčený,že my ako klub sme nepochybili,administratívne a finančné záväzky na začiatku všetky splnili,nebol dôvod hráča na zápasy nenominovať.
Milan Tomašovič ( pridané: 25.04.2019 14:57 )
Re:fraška
Milan, nemusíš mi ďakovať - môj príspevok vychádza z toho, že ste nevedeli o treste pre Mišíka. Nedržím stranu nikomu, len som spomenul fakty. Akonáhle sa dozviem, že ste ako klub o tom vedeli, tak samozrejme všetka vina padá na Vašu stranu, že vlastne ste dali možnosť takémuto hráčovi hrať súťaž aj keď bol v treste.
Viem, že zastavenie činnosti nebráni prestupu, resp. registrácii, ale keby to tak nebolo - mohla by sa stať takáto vec ? Len tak na zamyslenie pre kompetentných. Veď Tí sa to dozvedeli až na konci súťaže. A čo keby sa to dozvedeli až v oktobri 2019...
Stanislav Bučány ( pridané: 25.04.2019 16:46 )
Re(2):fraška
Ja už len jednu poslednú poznámku k tomuto ”problému”. Fakt, že kto vedel, kto nevedel o treste daného hráča, sa dá jednoznačne určiť z toho, komu to rozhodnutie o treste bolo na papieri doručené! Ako sa hovorí, čo je na papieri, to platí! Kto čomu hovorí, to nemusí byť pravda! Takéto rozhodnutia s celoslovenskou pôsobnosťou by mali byť zverejnené na WEB-stránkach najvyššieho orgánu tohto športu, aby o tom všetci zainteresovaní vedeli! A ak to tak nie je, je to len ďaľší dôkaz o trhlinách v tomto športe na Slovensku!
karol nagy ( pridané: 25.04.2019 20:39 )
Re(3):fraška
P.S.: A je nanajvýš neprípustné, aby sa o takomto treste príslušné ŠTK dozvedela až na konci súťaže, a až vtedy dala nejaký trest, dokonca so spätnou platnosťou, oddielu za neoprávnený štart hráča v súťaži! Keď už, tak by mala vymerať adekvátny trest aj pre seba!
karol nagy ( pridané: 25.04.2019 20:51 )
Re(4):fraška
Všetko je to účelové lebo keby bohunice neboli na vypadnutie nič by sa nedialo. Sňať keď sa poda odvolanie SSTZ tak tento nezmysel zrušia a bohunice pôjdu tam kam patria
Peter Krizan ( pridané: 25.04.2019 21:35 )
Re(5):fraška
Toto je presne Slovensko!
Všetci okolo sú zlí, všetko niekto zariadil - ale na to, čo mám doma sa nepozerám!
Páni zo Suchej, skúste sa zamyslieť nad tým, prečo vás váš spoluhráč p. Mišík neinformoval o tom, že dostal vo Vinosadoch trest na 18 mesiacov?
Prečo si tento trest nedal zapísať do registračného preukazu, a tak by ste o všetkom vedeli, atď... Čo by ste teraz vy urobili na mieste ŠTK? Odmenili by ste p. Mišíka, že všetkých klamal od 5.3.2018 do 18.4.2019? Ako by to dopadlo, keby už bola rozohraná nová súťaž a na toto by sa prišlo napr. v septembri 2019? Nehanbili by ste sa za neho? (keď sa už nehanbí on sám)

A až potom, ak vám toto presvedčivo vysvetlí a na moje otázky nájdete odpovede, začnite urážať iných, ktorí s tým nemajú nič spoločné!

A ešte posledný dovetok k tejto téme:
Suchá nebola potrestaná, potrestaný bol kontumáciami len p. Mišík. A že sa tým zmenili výsledky zápasov - to je samozrejmé. Ak by ste tieto zápasy vyhrali aj v trojici bez bodov p. Mišíka, tak by sa vám získané body nemenili...
Jozef Čápka ( pridané: 25.04.2019 22:01, expiruje o 5d. )
Re(6):fraška
A prečo sa na to neprišlo v septembri 2018? p. Hatalova to odsúhlasila a teraz už s tým nesúhlasí?Tych zodpovedných čo to maly skontrolovať ci je všetko v poriadku kto potrestá?To to je skôr take slovenské
Peter Krizan ( pridané: 25.04.2019 22:24, expiruje o 5d. )
Re(7):fraška
A čo s tým majú Bohunice?
Základná otázka je - Prečo p. Mišík všetkých podviedol? Akú zodpovednosť voči nemu vyvodíte v Suchej?

A potom samozrejme môžeme riešiť ako zmeniť systém kontroly, aby sa takéto niečo v budúcnosti nestávalo.
Jozef Čápka ( pridané: 25.04.2019 23:10, expiruje o 5d. )
Re(8):fraška
Zajtra mame ukončenie sezóny a p Misika upalime
Peter Krizan ( pridané: 25.04.2019 23:17, expiruje o 5d. )
Re(9):fraška
Bohunice jedine majú s toho profit a nie je to prví krát ale verím že to dopadne v nás prospech lebo mi sme chybu nespravili kompetentný sa mali na to pozriet lepšie na začiatku ligy a nie na konci keby nám to oznámili na začiatku tak by určite nehral lebo mame dosť hráčov s B ktorý mohli hrať
Peter Krizan ( pridané: 25.04.2019 23:25, expiruje o 5d. )
Re(10):fraška
Aj to je daň za to, že máme medzi sebou legionárov.
Peter navrhujem najprv ho usvedčiť ako nastrčeného agenta z JB a potom upáliť.
Stanislav Bučány ( pridané: 26.04.2019 09:35, expiruje o 5d. )
Re(11):fraška
Verím Milanovi že o tom treste ani netušili. Lebo mal som osobne tú česť hrať proti p. Mišíkovi a určite to neni hráč fairplay. A preto je na zváženie či nie je trest prísny pre klub. Ale dúfam, že kompetentní na svojich funkciach zvážia ďalšiu kariéru p. Mišíka. Neni to len môj názor ale aj iných hráčov, že tomuto hráčovi by mala byť zastavená činnosť na doživotie. Veď vedome porušil pravidlá, neakceptoval trest a tým poškodil svoj klub, zväz a nakoniec spravil zlé meno tomuto športu. Takýchto hráčov tu nepotrebujeme. Viem, že je to prísny verdikt ale spravodlivý voči tým, ktorý si tento šport vážia. Možno je to aj námet na ďalšiu anketu...
Pavol Chnapko ( pridané: 26.04.2019 13:15, expiruje o 5d. )
Re(12):fraška
Trocha som študoval predpisy. Registračný poriadok bod 2.6.1 hovorí kedy by mala byť zrušená registrácia - podľa písmena c) Pri hrubom porušení ustanovení Stanov SSTZ a Súboru predpisov, alebo na základe rozhodnutia v zmysle disciplinárneho poriadku;
Na základe tohto písmena c) a záveru DK, ktorá mu dala najväčší možný trest zastavenia činnosti 18 mesiacov (beriem to ako za hrubé porušenie súboru predpisov), mal SSTZ zrušiť hráčovi Mišíkovi registráciu.
Keby toto SSTZ vykonal dôsledne, nebola by mu vydaná nová registrácia do iného klubu.
Stanislav Bučány ( pridané: 26.04.2019 14:36, expiruje o 5d. )
Re(10):fraška
Preboha čo s tým má Hatalová!! Veď bola oklamaná, keby som bol na jej mieste na začiatku sezóny ja urobil by som to isté. Po rozhodnutí DK je hráč povinný predložiť na príslušný zväz svoj registračný preukaz, aby boli doplnené informácie o treste. Pánko tak úmyselne nekonal, ale vybavoval prestup so ”stratenou” registračkou kde nebol uvedený jeho trest. Je úplne jasné kto by mal byť a aj bude potrestaný. Že nás kompetentní z BSTZ upozornili neskoro na dotyčného to ako aj zato môžu Bohunice, alebo VV ObSTZ TT?
Vlado Tibenský ( pridané: 26.04.2019 06:41, expiruje o 5d. )
noexpand fraška
Dobrý večer kamaráti a priatelia stolného tenisu. Myslím,že som sa tu nikdy k ničomu nevyjadroval,lebo som nemal dôvod a pinpong beriem skôr ako športovú zalúbu a stretávanie sa kamarátov a priateĺov si zasúťažiť v športe,ktorý nás spoločne baví. Dnes,za čerstva sa však vyjadriť musím,lebo ak mi nepukne srdce od krivdy,tak určite do rána nezaspím.Priznám sa,že nepoznám detailne ani stanovy,hoci som predseda klubu OSK Suchá nad Parnou,tak neviem či tam je v niektorom bode zmienka,že Jaslovské Bohunice nemôžu zo žiadnej ligy vypadnúť. Teraz som už trocha ironický,ale myslím si,že odtiaľ vietor fúka. Dnes som dostal email,kde som sa dočítal,že oblastný výbor,kde dvaja členovia sú práve z J.Bohuníc rozhodli,že za neoprávnený štart hráča p.Mišíka nám kontumujú všetky zápasy kde hral a tým pádom nám odrátajú body a vypadávame z piatej ligy a ako zázrakom sa zasa zachránia J.Bohunice.Chcem podotknúť,že mi sme hráča Mišíka prijali na začiatku sezóny a nemali sme ani tušenie,že je pod trestom v bratislavskom kraji. Na základe prestupového poriadku sme vybavili prestup,kde neboli žiadne námietky a taktiež nám bola odsúhlasená súpiska oblastným výborom,pečiatkou a podpisom Ivici Hatalovej,ktorá je profesionálna pracovníčka sekretariátu slovenského zväzu,tak ak to ona nevedela,nie je možné aby sme to mi len tušili. Ak to vedela,tak nám ho mala stopnúť hneď na začiatku súťaže a nie na konci.Hoci ja osobne tento šport a celú súťaž beriem skôr ako záľubu,nerobím z ničoho tragédiu,tento účelový krok oblastného výboru cítim ako veľkú krivdu a neprávosť voči nám,ktorí sme a vždy chceme byť klub kamarátsky a férový.Priatelia,nebudem vás už zbytočne otravovať našou krivdou,ktorú cítime,ale skúste sa vžiť do našej situácie,že ako by ste vy reagovali na z nášho pohľadu nespravodlivosť,keď sme si vedomí,že sme všetky administratívne aj finančné povinnosti na začiatku ligy splnili a na konci ligy,vám oznámia,že z ôsmeho miesta klesáte na jedenáste a vypadávate? V J.Bohuniciach môže strielať šampanské.
Milan Tomašovič ( pridané: 24.04.2019 22:43 )
Re:fraška
Milanko v zápise VV ObSTZ je to napísané úplne jasne.
To že ste Vy ako oddiel nevedeli o treste Vášho hráča akceptujeme (preto Vám ako oddielu nebola udelená žiadna pokuta), no o tom treste nevedel ani VV ObSTZ, ale jeden človek minimálne o tom treste vedel a to bol Mišík, ktorý hral aj napriek tomu že mal zastavenú pretekársku činnosť na 18 mesiacov. Naša aj Vaša nevedomosť bola bohužiaľ oprávnená, lebo previnilec neodovzdal BSTZ registračný preukaz kam mal byť zaznamenaný trest a jeho trvanie.
Boli aj u nás v oblasti/kraji udelené disciplinárne tresty a každý potrestaný ich rešpektoval.
Suchej neukrivdili Jaslovské Bohunice, ale pánko vedome hrajúci počas trvania svojho trestu!!!
Vlado Tibenský ( pridané: 25.04.2019 06:52 )
Re(2):fraška
Vlado má pravdu - treba sa najskôr sťažovať a hnevať na hráča svojho klubu Mišíka. Je nenormálne, aby hral niekto vedome počas trestu!

A Milan - Jaslovské Bohunice síce majú vo VV ObSTZ 2 členov, ale rovnako ste tam mohli mať 2 členov aj vy, dobre vieš, že výbor sa dopĺňal na viackrát a nikto nemal záujem. Naviac nerozhodoval VV ObSTZ, ale ŠTK (a tam máme len 1 člena) - hlasovanie 3:0.
Keď už sa cítiš ukrivdený, ako by si to chcel riešiť ty? Je to vôbec možné riešiť inak???
Neobviňuj všetkých okolo, ale len hlavného a jediného vinníka - Mišíka. Zasadnutie VV ObSTZ bolo 6.2.2019 a potom až 18.4.2019, preto sa to zrejme nemohlo riešiť skôr...
Jaslovské Bohunice v tom nehrajú žiadnu úlohu. Len vinou Mišíka nebudeme na 11.mieste, ale na 10.mieste - a budeme hrať v lepšom prípade baráž (v horšom - ak nepostúpi Šintava - vypadneme priamo).

toto asi nevymysleli Jaslovské Bohunice:
http://www.bzst.sk/201718%20zapisnice/Scan%20Mi%C5%A1%C3%ADk%20st..pdf

A ešte jeden príklad neoprávneného štartu a následného riešenia:
Za Slovan BA v slovenskom pohári vo futbale nastúpil v 2.kole proti Horným Orešanom Ljubičič, ktorý už pred svojim prestupom odohral 2.kolo za Dunajskú Stredu. Slovan vyhral 2:0, ale potom mu zápas skontumovali pre neoprávnený štart - a tak Orešany vyradili Slovan!!!
Má sa Slovan sťažovať na Orešany? Alebo na Ljubičiča a neschopnosť svojich funkcionárov! A tu išlo o ”veľký” Slovan!!!
Jozef Čápka ( pridané: 25.04.2019 08:46, expiruje o 5d. )
Re(2):fraška
Vlado,ani sám neveríš čo píšeš,že oblastný výbor o tom nevedel,lebo tie šumy sa i mne dostávali už mesiac dozadu,ale bol som si istý,že keď má hráč platný registračný preukaz,je potvrdený na súpiske,tak pre mňa je to alfa omega a nemusím sa starať.I ty sám osobne si o tom vedel už dávno a len ste čakali ako to dopadne na konci súťaže a keď hrozilo vypadnutie J.B.tak treba zasiahnuť,ale nie za zeleným pinpongovým stolom.
Milan Tomašovič ( pridané: 25.04.2019 07:52 )
Re(3):fraška
Milanko, na Mišíka som bol upozornený 30.3.2019 telefonicky pánom Dobišom a následne sa s tým zaoberal aj VV ObSTZ...
Na vyžiadanie som obdržal 2.4.2019 všetky dokumenty ohľadom ”trestanca” (zápis DK, neplatné odvolanie, predchádzajúci trest...).
3.4.2019 som telefonicky komunikoval s jedným členom Vášho oddielu, že či vôbec viete o treste spoluhráča a že sa tým začne zaoberať VV ObSTZ (to boli asi tie šumy...).
Zasadnutie VV ObSTZ sa konalo 18.4.2019 a tam to bolo prerokúvané.
Aj napriek ”šumom” nastúpil do posledného zápasu.

P.S. ja neverím iba tomu že nikto nevedel že má 18 mesačný trest... možno o tom nevie ani Mišík (ak s ním náhodou budeš tak mu to prosím oznám)
Vlado Tibenský ( pridané: 25.04.2019 08:51 )
Re:fraška
Nakoľko sme akože právny štát, si myslím, že proti každému rozhodnutiu sa dá odvolať na vyšiiu inštanciu! V najhoršom, aj do Strassbourgu!
karol nagy ( pridané: 25.04.2019 05:36 )
Re(2):fraška
Pripájam sa ku Karolovi - mali by ste sa odvolať. Je to po právnej stránke minimálne zapeklitý problém.
Podľa mňa sú vyjadrenia VV, resp ŠTK, uvedené v zápise, uponáhľané alebo minimálne rozporuplné, ak nie chaotické.
Na jednej strane (asi si to ani v tej rýchlosti nevšimli) už udelili trest klubu , na druhej strane sa v Uznesení U-1/2019: ŠTK ObSTZ rozhodlo napísať list Disciplinárnej komisii SSTZ, aby uviedla a napísala odporúčanie ako v takomto prípade postupovať a aký trest udeliť (či už hráčovi alebo aj klubu).

Problém sa začal rozširovať už tým, že mu bol povolený prestup.
K pozornosti dávam výňatok z prestupového poriadku
3.4. R O Z H O D O V A N I E O P R E S T U P O C H
3.4.1. O prestupe rozhoduje príslušná komisia toho zväzu, ktorý riadi najvyššiu súťaž, v ktorej má zastúpenie oddiel - klub, do ktorého hráč prestupuje, pričom musí platiť, že
Bod 3.4.1.2. O prestupoch medzi okresmi, respektíve oblasťami v rámci krajského riadiaceho zväzu rozhoduje príslušná komisia KSTZ.
Bod 3.4.1.3. O prestupoch medzi krajmi rozhoduje príslušná komisia SSTZ. Ak príslušný riadiaci zväz združuje a riadi súťaž viacerých krajov potom sa na prestup medzi združenými krajmi riadiaceho zväzu hľadí ako na prestup v rámci jedného kraja.

Z tohto mi vychádza, že prestup mal byť odsúhlasovaný komisiou SSTZ - jednalo sa podľa mňa o prestup medzi krajmi.

Chybu teda spravila v prvom rade táto komisia SSTZ - Ako môže byť potvrdený prestup hráčovi, ktorý má pozastavenú činnosť. Aká je tam kontrola ? Aký význam má podpis kontrolného orgánu na prestupovom lístku?
Ak by sa prestup odsúhlasoval len na úrovni kraja, resp. oblasti malo by platiť jednoduché pravidlo - Vidím hráča, ktorého nepoznám alebo z iného kraja tak mu venujem väčšiu pozornosť pri potvrdzovaní prestupu - prelustrujem ho.

Na základe prestupu bol P. Mišíkovi vydaný nový registračný preukaz - ďalšia chyba na strane SSTZ ako sa to mohlo stať, keď už mal minimálne 3 mesiace pozastavenú činnosť. Databáza hráčov uverejnená na stránke SSTZ je k čomu ? Malo by byť vidno aj pozastavenie činnosti.
Na tejto kauze vidím zatiaľ iba pochybenia na strane kontrolných a riadiacich orgánov, ak nerátam hrubé porušenie poriadku zo strany hráča - napriek tomu je poškodený tretí v poradí - KLUB, resp. jeho hráči. Ale jednoduchšie je zbaviť sa zodpovednosti ako si chybu priznať.
Neviem akým spôsobom klub môže zistiť, že k nemu prestúpil hráč so zákazom činnosti, ak mu to nepovie samotný hráč (ktorý na tom nemá mimochodom žiadny záujem) a najvyšší riadiaci orgán mu odsúhlasí prestup a vydá registračku, bez toho, aby oznámil príslušnému klubu - pozor prestupuje k Vám hráč- ktorý má pozastavenú činnosť.
V náväznosti na to sa pýtam :
1.Ako fungujú riadiace orgány SSTZ, keď stačí prestúpiť a o treste sa nemusí nik dozvedieť. Myslím, že tých prestupov z kraja do kraja nie je až tak veľa, tak treba robiť v takýchto prípadoch lepšiu kontrolu.
2.Ako môže byť hráčovi s pozastavenou činnosťou schválený prestup, a následne vydaný registračný preukaz.
3.Prečo disciplinárna komisia BSTZ nezabezpečila, aby Mišíkovi bola zatrhnutá činnosť na celom území republiky - keď mu ju svojím rozhodnutím zastavila.

Záver :
Podľa mňa odčítanie bodov klubu nie je na mieste, pretože Mišík nebol minulý rok ich kmeňový hráč, o ktorom by takúto skutočnosť vedeli, a oficiálne sa to ani nemali ako dozvedieť. Niekde je chyba.
Z vyššieuvedených skutočností nesú za túto kauzu zodpovednosť iba tí ktorí vedeli o zákaze činnosti, ktorým bolo doručené rozhodnutie BSTZ - Mišík, príslušné riadiace orgány a klub, z ktorého prestupoval (druhý a tretí boli možno radi, že sa ho zbavili). Nech si to vybavia medzi sebou a nerozširujú sankcie aj na ďalšie kluby. A hlavne nech si zoberú ponaučenie. Pretože podobná vec sa môže stať každému klubu.
Stanislav Bučány ( pridané: 25.04.2019 14:26 )
Re:fraška
To už tam na pinci stihli prepísať ešte to ani nedoručili už sme predposledný .škoda že jaslovske vedia súťažiť len za písacím stolom na tých zelených im to moc nejde ale vedia sa vynájsť .normalne mám chuť sa vykašľať na cely Ping Ping ,postará dedinská liga a samé čachre je mi na blití velebnosti
Peter Krizan ( pridané: 25.04.2019 00:43 )
noexpand Gratulácia
Srdečná gratulácia pingpongovej rodine Pekovcov .. majú doma oba tohtoročné majstrovské tituly. Neviem, či sa to v histórii podarilo ešte niekomu inému. Klobúk dole.
Miro Komorný ( pridané: 08.04.2019 17:39 )
noexpand Svetový deň stolného tenisu - World table tennis day
Dňa 6. 4. 2019 sa v telocvični ZŠ s MŠ Trakovice uskutočnil stolno-tenisový turnaj pri príležitosti Svetového dňa stolného tenisu (World table tennis day). Turnaja sa zúčastnilo 35 registrovaných aj neregistrovaných hráčov (32 mužov a 3 ženy) z 13 miest a obcí (Trakovice, Jaslovské Bohunice, Bučany, Hlohovec, Bratislava, Kočín-Lančár, Trnava, Modra, Pastuchov, Trenčín, Nové mesto nad Váhom, Sasinkovo a Zeleneč).
Turnaj sa hral najprv v 4. a 5-členných skupinách a potom vylučovacím KO systémom.
Turnaj celkovo vyhral Tomáš Lukáč, hráč domáceho STK Trakovice.
Po boji v základných skupinách postúpili prví 2 hráči z každej skupiny (celkom 16 hráčov):
Schmidt, E. Klaučo, Bašovská, Boris, P. Chnapko, Mosnák, Drgoň, Lukačovič, Gajdoš, Baranovič, Mihočka, Ušák, Šúpala, Lukáč, Chudý a Čierny.
Nasledoval vylučovací K.O. systém, ktorý priniesol tieto konečné výsledky:
O 1. miesto: Tomáš Lukáč – Ľudovít Boris 3:0
O 3. miesto: Miroslav Mosnák – Radovan Mihočka 3:1
Celkové poradie:
1. Tomáš Lukáč - STK Trakovice
2. Ľudovít Boris – OSTK Bučany
3. Miroslav Mosnák – STO Sasinkovo
4. Radovan Mihočka – STO Sasinkovo
Najlepší hráči boli odmenení medailou, diplomom a cenou.
Každý účastník dostal účastnícke tričko WTTD od SSTZ
a občerstvenie, ktoré zabezpečil STK Trakovice.
Fotogaléria: Facebook
https://www.facebook.com/pg/stktrakovice/photos/?tab=album&album_id=3151789628180617
Bystrík Tupý ( pridané: 06.04.2019 17:17 )
- 1 -

str. 1 2 3 4 .. 10 .. 20 .. 46

WAP-verzia diskusného fóra: http://pinpong.info/wap/df.php