Diskusia:

Reagujete na príspevok: Návrh na anketu autora: Stanislav Bučány (pridané: 22.10.2019 11:03)
Zdar,
Všimol som si, že to nejak na tejto stránke nežije – myslím diskusia (už dávno nikto nič nevyparatil, ...už aj Mišík hraje), tak mám návrh na anketu. Nejak mi nesedí to pravidlo, že počas zápasu môžeš používať len jednu raketu, pokiaľ si ju náhodou nepoškodíš – až potom si môžeš zobrať inú. Zdá sa mi to veľmi konzervatívne a zbytočné pravidlo. Neviem čo sa tým pravidlom sleduje, či chce niekoho chrániť, alebo prečo vlastne existuje, keď sú dovolené rôzne druhy driev a je dovolené nalepiť si rôzne druhy poťahov.
V tenise vidíme, že hráči menia raketu kedy chcú. Nevyznám sa v tenise, ale aj tam existujú rôzne typy rakiet, a nikto nekontroluje, či ju hráč vymení za rovnakú, alebo pomalšiu, či rýchlejší typ . Prečo aj tam nemajú takéto pravidlo?
Prečo by sme nemohli hrať s rôznymi raketami, veď aj o tom môže byť stolný tenis, že mi to nejde s jednou raketou, tak ju vymením (za rýchlejšiu, za pomalšiu), trebárs aj za nejaký ten sajrajt (anti, sendvič, trávu).
Priznajme sa , kto z nás necháva raketu po sete na stole (a mal by), aby nemal možnosť si ju vymeniť. Väčšinou hráme softami, málokto si kontrolujeme typ softového poťahu a keby som si zobral v prestávke medzi setmi inú – tiež softovú, len s iným poťahom alebo s iným typom dreva – nikto si to ani nevšimne.
A okrem toho, veď na to, aby hráč prešiel na úplne inú raketu (mám na mysli anti alebo trávu) a hral rovnako dobre v rámci zápasu aj s ňou tiež treba trocha času a zatiaľ môže stratiť set, alebo zápas. Takže výhoda pri zmene rakety za iný typ rakety sa tým stráca. Preto si myslím, že toto pravidlo je prežitok a bolo by ho treba zrušiť.
Samozrejme, vždy pri zmene rakety by mal dotyčný za povinnosť upozorniť, že zmenil raketu, rovnako ako keď sa v tenise upozorňujú, že sa podáva s novou sadou loptičiek.
Preto dávam návrh na anketu – Má podľa Vás význam pravidlo o používaní len jednej rakety počas zápasu.


Do diskusného fóra žiaľ nemôžete prispieť.

Dôvod: Nemáte dostatočnú históriu.
Minimálna história je nastavená na 2 dni a musíte mať v prehliadači umožnené ukladanie cookies. Viac informácií nájdete tu: pravidlá diskusie (bod č.6)Ostatné príspevky k téme:

noexpand Re:Návrh na anketu
Fajn pokus o oživenie. Ja myslím, že na anketu je to zbytočné, lebo s týmto ittf pravidlom lokálne nemôžeme urobiť nič. Ale pokecať o tom môžeme :-) Podľa môjho názoru zbytočné je a nie je jediné. Stolný tenis od čias Shararu prešiel mnohými zbytočnými zmenami a asi neexistuje iný šport, pri ktorom by sa tak radikálne menili pravidlá. S posudzovaním servisu je to až trápne. Aby sa v semifinále najlepšie obsadeného turnaja svetová dvojka bála zaservovať a radšej len uviedla obyčajným okresným backhandovým podaním loptičku do hry, tak to nie je normálne a myslím, že to hlavne škodí stolnému tenisu. Čo si môže pomyslieť nezainteresovaný divák, keď vidí, že hráč svetovej špičky nevie reulárne zaservovať? Ale zaujímal by ma názor iných, či podľa vás všetky tie zmeny v pravidlách viedli k zvýšeniu diváckej atraktívnosti stolného tenisu, alebo nie. Časový odstup je už celkom slušný, tak by sa to mohlo dať nejako zhodnotiť. Podľa mňa sa atraktívnosť nijako nezmenila. Teda až na všetky tie nejednoznačne posúditeľné komplikované pravidlá pri servise, to ma vyložene rozčuľuje.
Miro Komorný ( pridané: 22.10.2019 17:45 )
Re(2):Návrh na anketu
Ten striktny prístup k servisu je podľa môjho názoru opodstatneny. Existuje kvantum hráčov s veľmi kvalitným a čistým servisom. Ak je servis čistý, vnáša to do hry dynamiku na oboch stranách a určite dlhšie výmeny, čo je samozrejme vždy atraktívnejšie. Ak niekto účelovo skrýva servis a je len na tom založená jeho hra, nech si urobí svoju disciplínu/snem/zhromazdenie/komunitu a neviem co ešte... Tam ten jedinec uvidí, ci to je atraktívne...
Andrej Liptak ( pridané: 27.10.2019 14:00 )
Re(3):Návrh na anketu
Názor Ti neberiem, ale dovolím si v niečom nesúhlasiť. Nevidím súvislosť medzi čistotou servisu a dynamikou hry resp. dĺžkou výmeny. Nerobil som žiadny výskum, ale osobne si myslím, že väčšina hráčov, ktorí nemajú ”čistý servis”, či už je to skrývanie loptičky, nízke nadhodenie, málo vystretá dlaň, nesprávny uhol nadhodenia, či nesprávny postoj, tak to nerobia, aby z toho mali neoprávnenú výhodu, ale jednoducho sa to tak naučili, lebo sú to samouci. Aspoň ja neviem o nikom, kto má založenú hru len na tom. Mimochodom, si si istý, že Ty máš servis nepoškvrnený? :-) No a že nevie správne podávať ani špičkový čínsky hráč, je divné. To asi nebude samouk. Niekde asi soudruzi udělali chybu :-) Pravdepodobne servis, ktorý rozhodca ”odpíska”, bol s porušením niektorého pravidla. Ale nepáči sa mi to, že sa nedá zabezpečiť objektívnosť. Ten istý servis jeden rozhodca ”odpíska” a druhý nie. Alebo aj ten istý rozhodca si raz všimne a inokedy nevšimne. A to je veľmi zlé! Nehovoriac o tom, že aj rozhodcovia to majú veľmi ťažké a objektívni ani nemôžu byť. Sledovať naraz všetky uvedené atribúty podania pri každom podaní počas celého zápasu, je prakticky nemožné. No a keby sme na dodržiavaní pravidiel trvali v našich nižších ligách, kde si to rozhodujeme sami (alebo hoci aj školený rozhodca), tak by pri každom zápase museli zasahovať kukláči ako na Slovane alebo Spartaku a pozerať by sa mohli chodiť iba školáci, lebo by boli naše štadióny permanentne zatvorené :-))
Miro Komorný ( pridané: 27.10.2019 20:01 )
Re(4):Návrh na anketu
Ahoj Miro, poukazujem na to, že ak obaja súperi servuju čisto, obaja sa môžu plnohodnotne sústrediť na svoju hru. Nemusia dohovarat rozhodcovi...atď. A áno máš pravdu, aj ja nepodávam vždy v súlade s pravidlami, ale nie preto aby som napr skrýval servis. Ak by si urobil anketu, tak by zrejme jednoznačne zvíťazil skrytý servis, potom vyhodenie loptičky, otvorená/rovná dlaň, servis nad úrovňou stola, servis nad stolom doslova a neviem co ešte..
Andrej Liptak ( pridané: 01.11.2019 22:29 )
Re(5):Návrh na anketu
V našich krajských súťažiach je skrývanie servisu okrajová záležitosť. Ja si nespomínam na nikoho. Možno je to v 1.lige iné.
Miro Komorný ( pridané: 05.11.2019 12:06 )
Re(4):Návrh na anketu
Najhoršie pravidlo aké v tomto športe uzrelo svetlo sveta je prasknutá loptička vo výmene!To vymyslel úplny debil,čo v živote hral len žolíka alebo faraóna,do dnešného dňa mi nikto nebol schopný vysvetliť,aký je rozdiel v tom,že keď vo výmene trafím loptičku hranou a tá následne ide mimo stola ale nepraskne,tak je to bod pre súpera,ale keď praskne a tak isto letí mimo stola je nová lopta?!Koho takáto debilina napadla a ešte ju aj presadil?Ja v danej situácii nevidím žiadny rozdiel,trafil som hranu a loptička letí úplne mimo v oboch prípadoc,to akože keď praskla,tak možno mohla padnúť na stôl?Či ako si to mám vysvetliť?Pozor,nepíšem o situácii,keď hráč zahrá normálny úder a pri tom lopta praskne,to je jasná nová lopta bez debaty,ale úder hranou do stropu herne,lopta praskne a nech sa páči,nová lopta,nepraskne-sorry,bod pre súpera!
Karol Barinka ( pridané: 27.10.2019 22:59 )
Re(5):Návrh na anketu
Lepšie by to nevymyslel ani náš predseda parlamentu :-)
Miro Komorný ( pridané: 27.10.2019 23:46 )
- 1 -


WAP-verzia diskusného fóra: http://pinpong.info/wap/df.php
na hlavnú úroveň